Etkinlik kitleri

Normalde pozlamalarımı yaptığım atölye Corona nedeniyle kapandığında, kendim nasıl hallederim diye detaylı bir araştırma yaptım. İlk başta daha ucuz bir model buldum ama Çin malı olduğunu gördüğümde emin olamadım, bozulursa elimde kalır diye. Bitti Gitti ekibiyle telefonda konuştuğumda fazlasıyla güven verdiler, banada sürekli destek olabilecek yerli bir üreticiyle çalışmak daha makul geldi. 2 aydır kullanıyorum ve her defasında 3 dakika içinde sorunsuz pozlama yapıyor, gerçekten özenerek yapmışlar herkese tavsiye ederim.

Son zamanlarda evimde devre kartları basmaya başladım, ancak bir şirkette çalıştığım için buna ayıracak çok vaktim yok. Dolayısıyla kapsamlı serigrafi ekipmanları almadan nasıl yaparım diye araştırırken, detaylı kiti buldum. Devre baskılarında bir milim kayma bile sorun oluyor, onun için ilk başta endişe etsem de verdiğim ölçülerle tamamen aynı bir kalıp geldi. Yardımları ve güçlü iletişimleri için Bitti Gitti ekibine teşekkür ederim. Hüseyin Karamanoğlu - Elektronik Mühendisi

Mezuniyet hediyem olarak ailem evimde bir atölye kurmam için beni desteklediğinde, hiç düşünmeden ilk siparişim bu alet oldu. Bir süredir istiyordum zaten, tasarımlarımı dışarıdan pozlatmak fazla uğraştırıyordu. 7 aydır kullanıyorum ve her defasında istediğim sonuçları verdi. Kullanacaklara tavsiyem, her pozlama öncesinde cam yüzeyi güzelce temizlemeleri, çünkü ufak noktalar kalırsa tasarımda çıkabiliyor.

Tasarımlarımı rahatlıkla basmak ümidiyle bu çerçeveyi aldım ancak güneş ile pozlamak gerçekten uğraştırdı. Hem doğru süreyi bulmak, hem de her gün farklı güneş oranına göre yine o süreyi değiştirmek epey zorladı. Çerçeve kalitesi ve kenarlarının yuvarlak olması güzel, keşke pozlama üniteniz daha ucuz olsaydı.

Kamera gayet hoş duruyor, ama başarılı sonuç almak için gerçekten süre olayını tutturmak zor.

Bu yaz Londra'da bir arkadaşımı ziyaret ettiğimde bana serigrafi öğretti. Türkiye'ye döndüğümde devam etmek istedim, ben pek bilmediğim için arkadaşım benim için araştırdı. Bitti Gitti'yi de böyle keşfettim, tüm serigrafi ekipmanlarımı onlardan alıyorum. Pozlama aletinden çok memnunum, Londra'daki arkadaşımınkinden bile hızlı yapıyor pozlamayı. Bir kere evimi taşırken devredeki kabloları çıktı, ama mahalle elektrikçisi 25 TL'ye halletti. Evde serigrafi yapmak isteyenler için uygun bir alet.

Lazer kesimli alüminyum parçalar üzerine logomuzu basmak için aldık. Kitte gelen boya kumaş boyası olmasına rağmen başarılı sonuç aldık. Baskı sonrası sprey mat vernik ile kullanmak daha iyi oldu.

Gitarımı boyadığım için logo kısmını zımparalamam gerekmişti. Bağlantıları geri takmadan detaylı a5 serigrafi çerçevesiyle ve bu beyaz boya ile tekrar bastım. Beyaz oldukça yoğun, boyanın tutuculuğu da yüksek. Üzerine mat vernik uyguladım ve hiçbir çatlama olmadı.

Aynı çerçeve üzerinde farklı renklerde baskı yapıyorum, ragleyi her seferinde temizlediğimde çok boya kaybediyordum. Bu ek ragle sayesinde her renk için bir raglem olmuş oluyor, baskı süreci boyunca raglemde o renk boya birikmesi çok kullanışlı oluyor.

Aynı çerçeve ile farklı tasarımlar basmak için almıştım ancak uygulama sırasında farkettim ki önceki ipeği tamamen sökmek gerekiyor. Söktükten sonrada bir daha aynı gerginlikte yapıştırmak mümkün değil...

Koyu zemin üzerine baskı için aldım, yarım saat baskıdan sonra baskıda eksik çıkan yerler olmaya başladı. Su ile yıkadığımda hala ince detay kısımlarından sökülmeyen beyaz boya kalıntıları oluştu. Diğer su bazlı boyalarınız gibi değil.

Güzel sanatlardaki serigrafi dersi çok faydalıydı ancak kullandığımız boyalar endüstriyel olanlarıydı. Atölyeyi sürekli havalandırmak gerekiyordu ve hatta maskesi takmadığında 15 dakika sonra dayanılmaz oluyordu. Kendi tasarımlarımı basıp satmak için evde baskı araştırmalarına başladığımda, Bitti Gitti'yi keşfetmemle su bazlı boyaları da keşfetmiş oldum. Evde rahatça baskılarımı yapıyorum, hem hiç kimyasal kokusu olmadan, hem de sonrasında duşta temizleyebiliyorum suyla. Tüm tasarımcılara tavsiye ederim!

Evimde bunu her göre New York'tan filan aldığımı sanıyor. Bitti Gitti adında bir atölyeden aldığımı söylediğimde inanmıyorlar, açıp bu sayfayı gösteriyorum. Artık benim yorumu da görecekler. :) Dünya kalitesinde bir kamera bu, ve kullanışı kadar görünüşünü herkesin beğenmesi de çok hoşuma gidiyor, herkese tavsiye ederim.

Oğlum 4 yaşında ve su ile oynamaya bayılıyor. Ev içinde küvete su doldurup altına örtü seriyorduk, bu ürünü görünce çok memnun oldum. Aynı prensibin çok daha pratik hali gibi. Gelen parçalar yutulmayacak büyüklükte, ve ahşap oldukları için sulu boya ile kolayca boyanıyor. Ahşap kabın içinin maviye boyanması da hoş bir dokunuş. Bir tık daha ucuz olmasını dilerdim, yarım puanı onun için kırdım

Youtube'da bir video izledikten sonra koptik dikişe merak sardım. Google'a yazınca bu kit çıktı, izlediğim videoda karton kapakla yapıyordu ama ahşap konsepti daha hoşuma gitti. İlk yarım saat 45 dk epey uğraşsam da değdi gerçekten koptik dikişli defter bir başkaymış.

Fotoğrafçılık bölümünde aldığım alternatif baskı dersinde cyanotype yani mavi baskı yapmayı seçtim, internette baktığımda tüm malzemeleri yapmış bir atölye buldum, hem de İstanbul'da! Mavi Baskı Kiti yanında aldığım bu pozlama ünitesi sayesinde güneşli bir günde tüm dönemin ödevini yaptım, bitirme projem A aldı. :))

Kullanacağım kadar kimyasalı su ile seyreltip, gerisini şişesinde ve buzdolabında saklıyorum. 3 ay sonra bile baskı alabildim.

Çerçeve boyu olarak a4 belirtilmiş ancak tasarımım tam a3 kadar büyük değilse çerçeveyi yine de bu ünite ile pozlayabiliyorum. Daha büyük çerçeveler için de karton bantlayıp her bölgeyi eşit süre pozluyorum.

Kız arkadaşım defterlere bayılıyor, doğumgününde ona bu kiti hediye olarak aldım ve çok mutlu oldu. Bana da bir defter yapıp hediye etmesiyle aldığım en üretken hediye oldu. :)

Birkaç yıldır çalıştığım işten memnun olsamda yaratıcılığımı yeterince geliştirmiyorum diye üzülürken iş yerinden bir arkadaşım Bitti Gitti'yi tavsiye etti. Kendisi Defter Kiti almış fakat benim dikişle pek aram yok, mavi baskıyı denemeye karar verdim. İyiki de vermişim! Zarfın içini açıp malzemeleri gördüğümde ilk başta korkuya kapılsamda, Bitti Gitti videolarıyla ilk baskılarıımı aynı gün yaptım ve şu anda odamın duvarında gördükçe kendimi çok iyi hissediyorum :) Bir gün içinde öğrenebileceğiniz bir hobi için kesinlikle tavsiye ederim, teşekkürler Bitti Gitti!

Defterlere takık bir insanım fakat daha öncesinde kendi defterlerimi yapmaya pek hevesim yoktu. Sonra bir arkadaşım işyerinde hediye olarak bir Bitti Gitti defteri aldı ve dikişine bayıldım! Meğer adı koptik dikişmiş ve nasıl yapabileceğini de öğretiyorlarmış. Geçirdiğim en iyi 25 dakikalardan biriydi diyebilirim. :)

Kendi sünger ve suluboya defterimle kullanıyorum. Toz halinde gelmesini seviyorum, su ile karıştırmadığımda saklama ömrü çok uzun.

Kardeşimden bu siteyi bulunca tasarımdan dolayı çok hoşuma gitti ve bu kiti aldım. Birkaç hafta kullandıktan sonra yorum yazmak istedim, ilk başta ışığı hatırlarken hata yapsam da 3. denemede fotoğrafım çıktı. Evde ufak bir fotoğraf köşesi oluşmaya başladım bile. :) Ailesiyle güzel bir hobiye başlamak isteyen herkese tavsiye ederim.

Her bir flamingonun elle basıldığını bilerek giyince insan kendini de daha değerli hissediyor. :)

Yakın zamanda kendi hukuk büromu kurdum ve ilgi çekici kartvizit fikirleri araştırırken serigrafi tekniğini keşfettim. Kendi kartvizitlerimi basıp basamayacağımı sorduğumda Bitti Gitti ekibi kendi kartvizitlerini de böyle yaptıklarını söylediler, ben de tasarımcı bir arkadaşımın yaptığı görseli gönderdim ve A3 çerçeveye çoklu bir şekilde aktardılar onu. Artık müvekkillerime kartvizit verirken kendi yaptığımı söylüyorum, çok şaşırıyorlar. :) Teşekkürler Bitti Gitti!

Ürün görseldeki gibi, ahşap kısmı gerçekten de yumuşak ve doğal hissettiriyor. Farklı renk baskılar yaparken her seferinde ragleyi temizlememek için ek olarak aldım.

Beyaz boya ile logo basarken tıkanma yaşadık. Pozlama ünitemiz olduğu için yeni ipek sayesinde tekrar aynı çerçeve üzerinde yeni ipek gerip, pozlamamızı gerçekleştirdik. A5 boyutunda ipek başka hiçbir yerde bulamıyordum, üründen memnun kaldım.

Bu kit bana hediye olarak geldi, ben bin yıl düşünsem kendi defterimi dikeyim diye aratmazdım internette. Bir iki ay üşenip masamda bıraktım, ama hediyeyi alan arkadaşım küsmeye başlayınca bir Pazar günü giriştim bu işe. İnsan kendi yapınca daha çok yazıyormuş, 2 haftadır daha sık not alır oldum. Hem de bir sürü insan nereden aldın diyince ben yaptım diyorum, çok tatlı bir his şaşkınlıklarını görmek :)

Eşim iş yerinde etkinlik olarak çiçek dürbünü yapınca keşfettim, ben de bir tane aldım. Küçüklüğümdeki kaleydeskoplara göre içinin boş olması çok daha sade bir yaklaşım olmuş. Telefon ile fotoğraf çekerken hem doğal hem de etkili sonuçlar veriyor.

Defteri bitirdim ama biraz bol oldu ve düğüm şekilleri tam örgü gibi olmadı. İlk denemem olduğu için mi yoksa bu teknikle ancak bu kadar mı oluyor bilemedim.

Fotoğrafçılığa uzun süredir meraklıydım, artık bağımlısı oldum diyebilirim =) Bu Bi Kamera inanılmaz tatlııııı

Kendi yaptığım gitar pedalları için devre şemalarını da kendim yapmaya karar verdiğimde ihtiyacım olan incelikte ipekli çerçeve bulamamıştım. 120 oluk tam istediğim sonucu almamı sağladı. Tavsiye ederim

Ses sistemini özel bir günde hediye edecegim ve halihazirda yurtdisinda bulundugum icin zamanlama ve kargo konusu çok önemliydi. Ses sisteminin kişiselleştirilmesi ile yakından ilgilendiler. Samimiyetle söylemem gerekirse ses sistemi fotoğraflarda göründüğümden cok daha hoş, ses kalitesi de oldukça başarılı. İçim rahat bir sekilde tavsiye edebilirim!

Bir fotoğrafçı olarak genelde stüdyo ortamında dijital fotoğraflar çekiyorum. Fakat fotoğraflarımı kendim banyo etmeyi de çok özlüyordum ve en yakın arkadaşıma sıkça bahsediyordum. Doğumgünümde bana hediye olarak bu kamera kitini aldı ve artık her hafta sonu en az birkaç fotoğraf çekip kolayca evimde banyo ederek çok eğleniyorum. İğne deliği fotoğrafçılığı bana uzun seneler sonra yaşatan Bitti Gittiye tekrar teşekkürler.

Oğlum yurtdışında üniversiteye gitmeden önce ona özel bir hediye yapmak istedim. İkimizin fotoğrafının olduğu bir tişört basmaya karar verdim ve araştırmalarım sonucu Bitti Gitti'yi keşfettim. Tek başıma yapabilir miyim emin olmayarak mail attım ve sağolsun içimi rahatlattılar. Siparişimi verdim, fotoğrafımızı sitelerindeki video yardımıyla uygun yaptım ve onlara gönderdim. Baskı sürecini yarım saat içinde yine eğitici videolarıyla öğrendim ve şimdi oğlum gezdiği yerlerde bana tişörtüyle fotoğraf gönderdiğinde çok mutlu oluyorum! Özel bir hediye yapmak isteyen herkese tavsiye ederim, teşekkürler Bitti Gitti!

Defter belirtildiği gibi tam açılıyor, lakin kapandığında hafif bir bolluk hissi oluyor. Umarım kullandıkça bollaşması artmıyordur. Kapak ahşabı güzel, sadece her ortanın düğüm şeklinde farklılıklar var, hepsi nizami olsa daha şık durabilir.

Beyaz kumaş boyası ile tişört baskısı yaparken çok çabuk kalıp tıkandı. Ne kadar uğraşsam da tam çözemeyince yeni bir ipek aldım. Eskisini maket bıçağı ile kesip, zımba ile yeni ipeği gerdim, çerçevem yeni gibi oldu.

Eşim balık tutarken kullanmak için aldığında, ben de çok beğendim. Bazen ofiste kısık seste müzik dinlemek için ödünç alıyorum, kimseyi rahatsız etmeden ses tonunu daha sıcak yapması çok hoşuma gidiyor. Tek sıkıntım, bazen gün içinde masadan masaya dolaşıyor ve servislere yetişmeden önce kimde olduğunu bulmam gerekiyor. :)

Messe fuarında ödül töreni listesinde adınızı görünce dikkatimi çekti, o zaman incelemiştim. 1 aydır kullanıyorum, çok güzel bir tasarım ürünü, ödül için de tebrikler gurur duydum.

Kurumsal kimliğimizi yeniledik, faturalarımızı koyduğumuz zarf ve antetli kağıtlarımızın köşesine minik logomuzu basmak için bu kit çok iyi oldu. Haftada 15 baskı yapıyoruz, her baskı sonrasında su ile rahatlıkla temizleniyor ve tekrar kullanıma hazır oluyor. Boya kağıt üzerinde de iyi tutunuyor.

Hayalim olan Mimar Sinan Güzel Sanat'ları kazandım ve İstanbul'a taşınınca ailemin bana ilk hediyesi oldu. Okul başlamadan kendi baskılarımı yapmak inanılmaz bir deneyimdi. Hala ayda en az bir kez kullanıyorum. Hem anlamı benim için büyük hem de ünite gerçekten güzel yapılmış.

2. sınıfta bahar şenliğinde ilk kez çantamı basarak sizinle tanıştım. Son senemde işletme kulübümüze serigraki kitini alıp gelecek senelerde de bu verimli aktivitenin devamı için harika bir vesile olacağını düşünüyorum. Eğitim platformu linkinizi de kulüp içi mail listemizde paylaştık umarım sakıncası yoktur

Tek tasarımımdan kartpostal, buz dolabı magneti ve defter kapağı baskısı yapabiliyorum. Arka plan renklerini fırça ve poscalarla boyayıp kuruduktan sonra üzerine tek renk serigrafi baskı yapınca üstelik her biri iyice farklı oluyor.

Büyük Ada'da kafemizde bu arabaları el yapımı ürünler köşemizde satıyoruz, ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor.

Sürekli müzik dinlemeye bayılıyorum, hep arkadan çaldığında sanki bir filmdeymişim gibi hissediyorum. :) Normalde tatlı bir JBL hoparlörüm var onu alıyordum yanımda, ama telefonumun pili Bluetooth'da çok hızlı azalmaya başladığında analog bir çözüm aramaya başladım. Çok mutluyum, çünkü artık sadece ses kalitesi güzel olmasının yanında tasarımı da çok hoş.

Uzun zamandır serigrafi öğrenmeyi çok istiyordum, ama yaşadığım kasabada hiç atölyesi düzenlenmiyordu. Sadece onun için de İstanbul'a gidecek durumum yoktu. Araştırmalarımda burayı keşfettim ve bana kendi evimden serigrafi öğrenebileceğimi söylediklerinde, ilk başta inanmadım. :) Fakat şansımı denemek istedim, eğitim paketiyle birlik bir kit aldım ve şimdi 3. ayımda iki renkli baskı yapmaya geçtim! Resim öğretmeni bir arkadaşımın bana yaptığı bir çizimi dün tişörtlere bastım ve arkadaşlarıma hediye ettim, çok beğendiler. Ben de buraya tecrübelerimi yazmak istedim ki imkanları olmayan bir yerde yaşasanız bile teknoloji çağı Türkiye'ye geliyor, faydalanın ondan!

Tişörtlere cep şeklinde baskılar yapıyorum. Musluk altında yıkaması da, baskı sırasında gerekli olan alan açısından da a5 çerçeve çok kullanışlı.

Kalemlik olarak kullanırken tek yaşadığım sorun iki ucu da boş olduğu için kalemliği masadan kaldırınca tüm kalemler düşüyor haliyle. Yine de ahşap işçiliği güzel, aynalar da ağırlık katıyor.

Serigrafi yapmak için çok hevesli bir şekilde paketi açtım. Eğitim bağlantısıda oldukça faydalı. Tek zorlayan kısım güneş ile pozlama oldu. Hafta içi eve geldiğimde hava kararmış oluyor, pozlama ünitesini olmadan bu kiti kullanmak zor olacak gibi.

Ahşap olması zaten başlı başına bir ağırlık katıyor. Ama bu tek parça olup, ahşabın dönmesi için yapılan baklava şeklinde ince kesimleri nasıl yapıyorsunuz merak ettim. Harika bir ürün kalitesi, elinize emeğinize sağlık

Koyu zemin patı ile baskı yaptık ama ilk 5 baskıdan sonra tasarımda eksik bölgeler oluşmaya başladı. Kumaş boyası yoğun ise kullanımı çok zor.

Serigrafili tişört araştırması yaparken Timeout dergisinde röportajlarından görünce bu deseni keşfettim. Resmen renk cümbüşü, çok orjinal bir baskı yöntemi olmuş.

Eşimle kurduğumuz çocuk giyim firmamız için farklı boyutlarda logolarımızı a4'e sığacak şekilde ayarladık ve bir hafta sonra yüzlerce baskı yaptık. Evinde üretim yapmak isteyen herkese tavsiye ediyorum.

Yakın çevremle paylaştığım portfolyo niteliğinde yılda 4 kere çıkarttığım mini fanzinim var. Logomu arka kapaklarına basmak için kullanıyorum.

Serigrafi kitine ek olarak bu ürünü aldım. Kit ile gelen emülsiyon ve boyaları kullanarak 3 renkli tişörtler basıyorum. Çerçeve oldukça sağlam, şimdiye kadar 8 farklı kalıp pozladım ve çözdüm herhangi bir yıpranma olmadı.

Bu ürünü German Design Award sayfasında gördüm ve oldukça gurur duydum. Serigrafiye ilgim olmamasına rağmen böyle pratik bir çözüm getirmesi ve basit bir çerçeveyi yekpare yapmalarıyla ayrıca takdir ettim. Çerçeve ve ragleyi ayrı olarak aldım. Hem ürünü incelemek hem de bazı tişörtlerime şerit halinde renk katabilirim diye düşündüm. Görseldekinden çok daha etkileyici bir çerçeve geldi, tekrar tebrikler.

Büyük İskender çizimini Tıraş seti kitapçığında gördüm, oradan çıkan kupon ile bu tişörtü aldım. Hem kesimi, hem de baskı kalitesi oldukça yüksek. Bitti Gitti'li oldum diyebiliriz

Kamera gerçekten de teneke, evet boyası ve kit olarak gayet şık. Ama itiraf etmeliyim ki, ilk elime aldığımda bu nasıl fotoğraf çekecek, bir parçası eksik mi diye düşündüm. 3. denememde harika bir sonuç aldım. Gerçekten de fotoğrafın temelini birebir yaşamak için iyi bir makina.

Evde kendi tasarımları basmak için ilk önce bitti gitti nin serigrafi kitiyle başlamıştım sonra tasarımlar çok renkli olmaya, daha yeni fikirler de gelmeye başlayınca çerçeve sayımı arttırayım dedim. Ahşap olmaları çok güzel, hem suya dayanıklılar hem de el emeği olduğu belli. Eskiden okulumuzdaki atölyede hep aliminyum kasalar oluyordu çok endüstriyel bir görünümken ahşap çerçevelerime tasarımımı pozladıktan sonra özellikle harika gözüküyorlar !

Arkadaşıma özel bir doğumgünü hediyesi yapmak için beraber çekilmiş bir fotoğrafımızı bastırmak istedim. Önce Cevahir AVM'de dijital baskıyla yaptırdım da kaliteden memnun kalmadım. İnternetten araştırınca burası çıktı, fotoğrafı hazırlamamda yardım ettiler hızlı gönderim ile kendim bastım. Arkadaşım çok mutlu oldu, sık sık giyiyor tişörtü. Renkler de yıkandıkça solmuyor herkese tavsiye ederim.

Erkek arkadaşım 4. yıl dönümümüz için bana bunu aldı ve ben böyle bir şeyin olduğunu bilmiyordum bile, ki fotoğrafçılığa hep ilgili oldum. Aldığımda kameranın olduğuna inanamadım bile, tek bir delik sayesinde bu kadar kolay fotoğraf çekebileceğimi bilseydim çoktan başlamıştım bu işlere. Negatifleri pozitiflere çevirmek için Erbil'in paylaştığı metod sayesinde hafta sonu birkaç saat içinde gurur duyduğum en az 10 fotoğraf çekebiliyorum ve hiç bozulmayacak kadar sağlam gibi sanki kamera. Güle güle Hayyam, merhaba kendi evim! :)

Eşimle birlikte ev yapımı lokum firmamız için doğal paketleme seçeneklerini araştırırken serigrafiyi keşfettik. Doğal bez ve kraft kağıt üzerine baskılar ile onlarca farklı ürünümüz için farklı renklerde kutu baskıları yapmamızı çok kolaylaştırdı. Minimum sipariş adedi olmadan, farklı renklerde baskılar yapmak özellikle bizim gibi yeni yeni satışlarını arttıran ve ürün yelpazesini genişleten girişimler için birebir.

Eşim iş yerinde serigrafi etkinliğine katılmasıyla Bitti Gitti'yi keşfettik. Tam da düğün öncesi hazırlıklara başlamadan önce aklına böyle bir teknik gelince biz de sade bir tasarım yapıp bir hafta sonunda 120 davetiye bastık. Hem basarken hem de aldığımız tepkilerden sonra çok memnunuz.

Serigrafi baskıya gerçekten tutkumu körükleyen bir ürün oldu. Hem geldiği kutusunda her yere taşıyorum, zaten ünitenin kendisi oldukça sağlam. Tek bir çerçeve ile onlarca farklı tasarımı basmak için tek ihtiyacım olan şey buymuş. Bolca baskı yapmak isteyen herkese tavsiye ederim.

Alternatif baskı teknikleri dersimde mavi baskı konulu ödev yapmaya karar verdiğimde, hemen internette baktım ve Bitti Gitti'yi buldum. Tüm malzemeleri ayrı ayrı almakla uğraşmak yerine, onlar benim için toparlamışlar bile. :) Ambalajın tasarımından süreci gösteren video ve hızlı geri dönüşlü iletişimleri sayesinde tek bir gün içinde ders ödevimi yaptım ve A aldım!! Artık tüm doğum günü hediyelerini satın almak yerine sevdiğim fotoğrafları mavi baskılı kartpostallar olarak veriyorum, içimden gelen görüntüler yapmak çok eğlenceli ödeviniz olmasa bölümünüzle alakasız olsa bile tavsiye ederim herkese :)

İlk 5 denememde sonuç alamadım. İletişime geçtiğimde sorunumun sadece odamın ışığıyla 5 -10 dakika pozlama denememden olduğunu öğrendim. Salonu 1,5 saat süre pozladım ve büyüleyici bir fotoğrafla karşılaştım. İç mekanda fotoğraf çekmenin hiç bu kadar uzun süre pozlanıp, bulutsu sonuçlar vereceğini düşünmemiştim

Galeri açılışı için tişört baskıları yapmamız gerekiyordu. Tasarımı gönderdikten çok kısa bir süre sonra tavsiyelerle bize geri dönüldü ve 3 gün sonra çerçevemize kavuştuk. Tasarımı gönderip, baskıya hazır çerçevemizi almak bizim de üretim sürecimizi çok olumlu etkiledi.

Türkiye Jonglörlük Festivali poster baskısında kullandık. 4 renkli tasarımı hem renklerine ayırma hem de tasarımın serigrafiye uyumluluğu konusunda yardımcı oldular.

Pozlanmış serigrafi kitini çözmek için almıştım, sonrasında öğrendim ki kalıbı yaptıktan sonra fazla süre geçmemesi gerekiyormuş. Pek verim alamadım.

Bu tişörtü ilk önce bir arkadaşımda gördüm. Kitaplara bayılırım ve Read More mesajı ve sade tasarımı gördüğüm an ben de istedim. Nereden aldığını sorduğumda Türk markası söylemesiyle çok şaşırdım, Urban Outfitters gibi bir yerde olacağını düşünmüştüm. Meğer Bitti Gitti bolca harika işle ilgilenen bir atölyeymiş, siparişimi verdiğimde biraz konuşma fırsatı buldum ve BookSerf kitap paylaşım sitesinin de sahibi olduklarını keşfettiğimde daha da mutlu oldum. Serigrafi baskının kalitesi hemen fark ediliyor, ellerini gezdirdiğinde yumuşacık ve renkler capcanlı. Yanında gelen Read More yapıştırmaları da yurt odamın girişinde, artık tüm yurtta kitap tavsiyeleri bana soruluyor. :)

Bitti Gitti ekibi sayesinde tasarımımı doğru formatta hazırladım ve 2 gün içinde evde kendi tasarımımı basmaya başladım. İlk 2 baskıdan sonra da sektirmeden düzgün sonuçlar almaya başladım.

A5 çerçevemle kullandığım için çok uzun süre yetiyor. Ömrünü uzatmak için kabını siyah bant ile kapladım ve buzdolabında tutuyorum 3 ay sonrasında bile kalıp pozlayabiliyorum. Sadece eskidikçe pozlama süresini biraz uzatmak gerekiyor.

Yıllar önce üniversitede serigrafi baskı yapmıştım. O zaman inanılmaz ağır kokan boyalarla ve temizlemesi zor bir süreç olarak aklımda kalmıştı. Boyaların su bazlı olması ve çerçevenin ahşap olması gerçekten hoşuma gitti. Hiç rahatsız edici bir kokusu yok ve su ile musluk altında temizlemesi çok pratik.

İş yerindeki arkadaşım bu kitin sadesini almış. eski zamanlardaki gibi traş olmayı birkaç hafta ondan dinledikten sonra ben de denemeye karar verdim. =) Fırçayla sabunu köpürtüp, eski usul tıraş olmak çok eğlenceliymiş, herkese tavsiye ederim!

Serigrafi kitiyle gelen ana renklere ek olarak aldım. Hem yeni karıştırdığım ara renkleri hem de gelen renkleri bu beyaz ile karıştırıp açık tonlarını elde ediyorum. Özellikle pembe yapmak için sadece kırmızı boya yeterli.

Su bazlı olduğundan yıkması oldukça kolay. Kuruduktan sonra ütülerken de hiç bulaşmıyor. Sarı ve Mavi renkleri kullandım, memnunum.

Atölyemizin yeni gözdesi pozlama ünitesiyle birlikte aldık. Kendi kalıplarını yapanların vazgeçilmezi. Üründen memnunum, etrafa bulaştığında da aslında kurumasını bekleyince spatula ile kolayca sökülüyor. Kokusu da diğer markalara göre çok hafif.

Evde sipariş üzerine önlükler dikiyorum. Serigrafi kitiyle önlerine baskılar da yapmaya başladım. Ek çerçeve düz renk baskılar yapmak için faydalı oluyor.

Flamingolu tişörtünüzü görünce ben de benzer bir tişörtü bir sürü dondurma ile yapmak istedim. Kırmızı ile beyaz almaktan daha uygun olduğu için tercih ettim, kıvamı oldukça iyi.

Kartvizit baskıları yapmak için serigrafi kitiyle birlikte aldık. Beyaz ile çok az karıştırdığımızda tam istediğimiz tonu yakalıyoruz. Kağıt üzerinde de tutuculuğu yüksek.

Abim yurtdışına taşınmadan ona kullandıkça keyif alacağı ve bizi hatırlayacağı bir hediye vermek istedim. Stand ve fırça üzerine kişiselleştirme ve abimin bayıldığı son iki yıldır övündüğü eski usul traşı birleştiren süper bir hediye olarak bu ürünü buldum. 5 günde geldi ama beklediğime değdi.

Açık sarı olduğu için de olabilir ama bu haliyle beyaz tişörte bastığımda ilk bastığım renk olması gerekiyor, herhangi bir rengin üstüne bastığımda alttaki rengi görebiliyoruz. Kullanmak istediğimiz sarı tonuna göre kendimiz mavi veya kırmızı ile hafif karıştırıp kullanıyoruz.

Yarı yıl tatilinde ben de bir hafta izin aldım ve kızımla bolca yaratıcı işler yapmaya karar verdik. Bu set ile gelen ipler arttı, onları da ahşap kapaklara tutkal ile desenler oluşturacak şekilde uhu ile sabitledik. Faydalı bir set olmuş, tavsiye ederim.

Baskı kalitesi ve tasarım çok güzel. Tek beğenmediğim yanı biraz dar kesim gibi geldi. Normalden bir beden büyük seçmekte fayda var.

İçinden çıkan iplerin sarılış biçimi bile emek verilerek yapılmış. Sayfaların kenar yuvarlaması da hoş bir dokunuş.

Ben 4 senedir serigrafiyle kendi tişört tasarımlarımı yapıyorum. Çerçevelerimi başka yerlerde pozlatmak hem bütçeme, hem de hızlı üretimler yapmama engel oluyordu. Ciddi bir yatırım olduğu için epey araştırdım, en içime sinen ve makul fiyatlı Bitti Gitti'nin ünitesi oldu. Çok çok memnunum, bana verdiği hız ve özgürlük ile satışlarım arttı, giderlerim azaldı. Serigrafiyi ciddiye alan herkes için tavsiye ederim.

Annem son iki yıldır elinden defteri düşürmüyor. Bu güzel alışkanlığını desteklemek için doğum gününde bu defteri aldım, el yapımı olması çok hoşuna gitti. Defter kiti alsam acaba ben de böyle dikebilir miyim diye düşünüyorum şimdi de.

İngilizce'min çok iyi olmaması sebebiyle epey Türkçe kaynak araştırdım, en kapsamlısı Bitti Gitti'ninki çıktı. Platformlarına erişim vermekle beraber, takıldığın noktalarda soru sorma özelliği paketin parasını çıkarttı bile. :)

20 kişilik etkinlik ajansıyız. Yeni taşındığımız ofiste aylık konuşmalar düzenlemeye başladık. Bu etkinliklerde katılımcılara minik hediyeler üretmek için serigrafi etkinlik araştırması yaparken Bitti Gitti'yi keşfettik. Tüm bu pozlama ve baskı sürecini bizim yapabileceğimizi öğrendiğimizde çok sevindik. Serigrafi kitine pozlama ünitesi de eklenince baskı şöleni başladı .Lefkoşa'dan sevgiler.

Kitimin gelmesinden yaklaşık 6 saat sonra ilk baskımı yaptım. Hem kitapçık hem de adım adım eğitimler çok işime yaradı. Güneş ile pozlama yapmaya çekiniyordum 2. denememde harika bir kalıp ile karşılaştım. Sanırım gittikçe alışacağım ve süreç iyice hızlanacak. Boyalar da hiç kokmuyor ve su ile rahatlıkla etrafa bulaşanlar çıkıyor. yardımlarınız için teşekkürler!

A3 çerçeveye farklı tasarımlarımız pozlanmış halde kit olarak aldık. A3 ragle ile basınca çerçevenin geneline boya yayılıyordu, daha az boya ile daha kontrollü baskılar için a5 ragle aldık, memnunuz.

Bu kit ile defter dikimine başladım, artık 5 ortalı bir defteri 15 dakikada dikiyorum. Anneme harika bir yemek tarifi kitabı ve kendime bolca gündelik defter yaptım. Artan iplerle de kartondan kapak yapıp, dergiden kestiğim görsellerle kolaj yapıyorum. Aslında tekniği öğrendikten sonra kit dışında da farklı defterler yapılabiliyor.

Siparişimi verdikten 2 gün sonra kargoya verildi, bu hizmeti yapan başka yer yok ondan ne bekleyeceğimi bilmiyordum ; çok memnun kaldım ve baskılarımı hevesle yapabildim. Çok teşekkürler!

Bahçemizde depo olarak kullandığımız minik kulübeyi yeni Ayşe'mizi beklerken ufak bir atölyeye dönüştürmeye karar verdim. Pozlama ünitesi de çok güzel bir eklenti oldu. Kızımız için alışverişleri artık tamamen boş doğal dokulu kumaşlardan alıyoruz, baskıları ben yapıyorum. Ünite sağlam ve ahşap kısımları oldukça yumuşak.

Çok az beyaz boya ile karıştırdığımda bile harika pembe tonları elde ediyorum. Beyaz boya daha yoğun olduğu için kalıbı tıkamasın diye az karıştırmak iyi oluyor.

Çerceve ve rakle belirtildiği gibi. Sadece boyalar cam kavanozda olduğu için gönderi sırasında biri kırılmıştı ve diğerlerine de boya bulaşmıştı. Boyanın sonlarına gelindiğinde kolay kullanım için plastik kap düşünebilirsiniz.

1 sene önce aldığımda ragle lastiğiniz lacivertti, şimdi kırmızı olmuş. Onun dışında ürün söyleneni yapıyor, temizlemesi rahat ve baskı sırasında masaya koymak için arkasının düz olması güzel.

İlk önce kit ile gelen çerçeveyi güneşle pozlama süresi bulmak için deneyerek başladım. Her pozlama sonrası ipeği pasta ile çözüp, tekrar kurumaya bırakırken çok vakit kaybı oluyordu. Bu pozlama aleti ince uzun olmasıyla tek seferde 5-6 farklı zamanlama denemesi tek seferde yapılıyor. Oldukça pratik bir çözüm olmuş.

Kızımla hep yeni bir üretim peşindeyiz. Kaneviçeler, linol baskılar derken sıra serigrafiye geldi. Biz farklı bir kullanım yöntemi geliştirdik sanırım, emülsiyonu fırça ile çerçeveye desen şeklinde sürüyoruz. Kuruduktan sonra boya ile üzerinden geçince yine harika sonuçlar alıyoruz. Pozlama kısmı ve tasarımı vektöre çevirme adımlarıyla uğraşmadan üretmek için çok güzel bir çözüm oldu. Belki ilerleyen zamanda pozlamayı da deneriz.

Sağlıklı kurabiye ve tatlılar yaptığım minik bir firmam var. Etkinlik ve açılışlar için yaptığım toplu üretimleri paketlerken hep doğal bez ve kraft kağıtlar kullanıyorum. Logomu sadece mum eritip mühür olarak basıyordum, serigrafi kiti ile pembe renkte çok canlı baskılarda eklemeye başladım. El emeği ürünlerimi sunmak için çok güzel bir dokunuş oldu.

With Butter Sales, you can spread your sales to US without discovering the wheel from scratch.


Butter Sale makes entering the US design store marketplace accessible.

Check out the packages below to find the best one suits for your business.