Platform
/
Defter Dünyası
/
Defter Kapak Tasarım Süreci

Defter Kapak Tasarım Süreci

Ham ahşap defter kapaklarını harikulade kapaklara dönüştürmek için birkaç tavsiye.

Devamı
Ahşap Çiçek Dürbünü

Ahşap kapaklarınızı suluboya, gazlı kalem, ahşap yakma, serigrafi baskı ve balmumu / vernik gibi pek çok farklı yöntemle tasarlayabilirsiniz. Bir desen oluşturmak veya sadece bir harf yapmak veya bir cümle yazmak. Aslında her kapak tasarımı boş bir sayfada eskiz çalışması ile başladığında sonuçlar çok daha harika oluyor.

İlham ve Eskiz Çalışmaları

Sevdiğiniz bir kitap karakteri veya söz kalıbı gibi farklı konulardan ilham alabilirsiniz. Sayfa üzerinde bu ilham aldığınız konunun özünü vurgulayan noktaları bulmak için farklı karakterlerle ve farklı oranlarda desenler oluşturabiliriz.

Küçük Prens'in teleskop ile diğer gezenlerine bakıyor olması veya "Eller kirlenir, Zihin temizlenir" 'deki eller ve zihin kısımlarının el yazısı tipografisiyle olması gibi kararları sayfa üzerinde denemeler yaparken bulabilir ve beğendiğiniz yaklaşımı ahşap kapak üzerine fazla bastırmadan kurşun kalem ile çizebiliriz.

Cümlelerden Defter Kapakları

Sevdiğimiz cümle kalıpları veya gün içerisinde bize motive sağlayacak kelimeler, hatta sadece onların baş harfleriyle dahi harikulade kapak tasarımları yapabiliriz. Kendi defterinizi yapıyor olmanın bir diğer yanı da her defterinizde farklı bir deneyim elde edip, sürekli eserlerinizi geliştirebiliyor olmanız. Defter kapaklarınız da yıllar sonrasında baktığınızda onlarca farklı yaklaşımı barındırdığını gözlemleyebilirsiniz.

Vernik veya Balmumu ile tamamlayabilirsiniz

Tam istediğiniz gibi tasarladığınız defter kapaklarını olası darbelere veya temizlerken silinmemeleri için korumak adına doğal vernik veya balmumu kullanabilirsiniz. Balmumu ahşabın doğal rengini koruyarak, dokunması daha yumuşak bir yüzey ile kaplar. Doğal vernik de ahşabın rengini koyulaştırmak ama yine de ahşap görünümünü korumasını sağlamak için harika bir çözüm. Balmumu ve Vernik Kiti ile siz de defter kapaklarınızı en doğal yöntemlerle mühürleyebilirsiniz.

Serigrafi Baskılı Defter Kapakları

Serigrafi Baskılı Defter Kapakları

Çizim yapmak yerine fotoğraftan baskılar elde etmek için serigrafi tekniği birebir. Evcil Hayvan Baskı Seti ile gönderdiğiniz fotoğrafı serigrafi baskı kalıbı haline dönüştürdüğümüz çözümler ile rengarenk baskılar elde edebilirsiniz.

Bitti Gitti Platform
Defter Dünyası

Gündelik hayattan, yep yeni kariyerlere kadar defterler ile ilişkimizi güçlendirecek tavsiyeler

whatsapp iletişim hattı

WhatsApp iletişim hattı

Bitti GittiDükkanEvde ÜretimKurumsal Çözümlerİletişim