Çocuklarla Evde Yapılabilecek Etkinlikler

Güvenli, keyifli ve zihinsel gelişimi destekleyen çocuk etkinlikleri

Çocuklarınıza ömür boyu faydalı olacak beceriler kazandırırken, birlikte evinizin güveninde keyifli vakit geçirmek için elle üretim birebir.

Çocuk gelişim uzmanları ve pedagoglar, ellerle çalışmanın yaratıcılık, odaklanma ve el göz koordinasyonu başta olmak üzere pek çok alanda zihinsel gelişimi güçlendirdiğini vurguluyor.

Hem birlikte, hem de çocuğunuzun tek başına kendini ifade edebileceği etkinlik alternatiflerimizi, ilgili kitlerimize dilediğiniz zaman evinizde gerçekleştirebilirsiniz.

Serigrafi Baskı İle Canlı Renkler, Sağlıklı Tişörtler

Serigrafi tekniği 2000 yılı aşkın süredir, doğal ve kalıcı baskılar elde etmek için harikulade bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Günümüzde hala ele gelmeyen ve el ile baskı imkanı sunan serigrafi tekniği seçkin moda markalarının da ilk tercihidir.

Bitti Gitti bu süreci tamamen doğal çerçeve ve baskı ekipmanlarıyla evlerimizde yapmaya uygun kitler haline getirdi. 2019 Alman Tasarım Ödülüne layık görülen özgün Serigrafi Ekipmanları ile siz de evinizin konforunda ailecek senelerce birlikte giyeceğiniz tişörtleri ellerinize basabilirsiniz.

Evde Çocuklarla Serigrafi Baskı

Serigrafi Baskı ile neler yapılır?

Tek bir serigrafi çerçevesi ile pek çok farklı yüzeye kalıcı baskılar yapabilirsiniz. Baskı yapılacak yüzeyin düz olması ve doğal bir malzeme olması baskının kalitesini ve kalıcılığını artıran iki temel özellik. Baskı yapılabilecek ürünlerden bazıları şöyle;

• Pamuklu Tişörtler
• Yastık Kılıfları
• Çoraplar
• Bez Çantalar
• Defter Kapakları
Çocuklarla evde yapılabilecek Eserler
Serigrafi tekniğiyle pek çok farklı yüzeye baskılar yapılabilir.

Çocuklar için Avantajları

Serigrafi baskı ekipmanlarının tamamen doğal malzemelerle yapılmış olması ve boyaların su bazlı olmasıyla hemen her yaş grubu için uygun bir teknik olmasını sağlıyor. Ev ortamında rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu tekniğin çocuğunuzun gelişimi için pek çok avantajı bulunmakta.

Renk Karışımı Deneyleri

Serigrafide kullanılan su bazlı kumaş boyaları baskı öncesi dilediğiniz oranlarda karıştırılarak özgün renkler elde edilebiliyor. Bu sayede sadece 3 ana renk ile onlarca farklı renk oluşturup, aynı tasarımı farklı renklerde uygulayabilirsiniz. Sarı ile mavi yeşili oluşturur gibi bilgileri birebir ellerimizle karıştırıp, gözlerimizle oluşumunu incelemek için harika bir yöntem.

Tasarımlardan Kalıcı Eserler

Çocukların yaptığı çizimleri ev içerisinde asmak bile onları çok memnun ediyorken, üstelik bu çizimlerin birer giyilebilir esere dönüştüğünü görmek, daha fazla çizim yapmak için harika bir teşvik oluşturmaktadır. Mini Serigrafi Kiti ile fotoğrafını çektiğiniz bir çizimi göndererek, baskıya hazır kalıp halinde seçtiğiniz renk boya ile alabilirsiniz.

Çocuklarla Aile Boyu üretimler
Çocuğunuzun çiziminden serigrafi kalıpları oluşturup, pek çok yüzeye baskı yapabilirsiniz.

Paylaşma Ruhunu Pekiştirir

Çocuklara paylaşmanın önemini aktarmak için kendi üretimlerini arkadaşlarına ve aile fertlerine hediye etmesi harika bir vesile. Kendi çizimlerinden, kendi bastıkları tişört ve çanta gibi eserleri sevdiklerine hediye etmek için serigrafi tekniği birebir.

Evde yapılan baskıları hediye etmeleri hem daha çok üretmelerine, hem de sevdikleriyle değer verdiği objeleri paylaşma konusunda teşvik etme açısından oldukça etkili bir aktivite.

Mini Serigrafi Kiti
Serigrafi Kiti
Cep Baskılı Tişört Seti

Serigrafiye Hemen Başlama Kiti

Serigrafi ile evinizdeki tişörtlere rengarenk cep baskıları yapmak için harikulade bir set.

Cep Tasarımları Basmak İsterim

Çocuklarla Evde Mavi Beyaz Eserler

Cyanotype olarak da bilinen bu harikulade teknik ile hem evdeki objelerin gölgelerinden hem de asetat kağıdına çıktısını aldığınız fotoğraflardan benzersiz eserler oluşturabilirsiniz.

Evde güneş ile baskılar

Mavi Baskı ile Defter Kapakları

Mavi baskı tekniğiyle oluşturduğunuz eserler dokulu kağıt üzerine olduğundan rahatlıkla tek ortalı defterlere dönüştürülebilir.

Dilediğiniz kadar sayfayı ortadan ikiye katlayıp, en üstüne de mavi baskılı eserinizi yerleştirerek, mumlu ip ile diktiğinizde defteriniz kullanıma hazır!

Evde Çocuklarla Defter Kapağı Yapımı
Mavi Baskılı Defter Kapakları

Çocuklar için Avantajları

Işık ve kompozisyon konusunda gelişimleri için oldukça faydalı bir teknik olan Mavi Baskı sayesinde en sevdiği objelerin gölgelerinden eserler oluşturmak hem yaparken hem de yıllar sonrasında bile anlamlı hatıralar olması açısından etkili bir yaklaşım.

Evde Gölge ile Baskılar
Mavi Baskı ile Gölge Çalışmaları
Çocuklarla Bitkilerden Harika Eserler

Gölge Baskıları

Gölge baskıları yapılırken, yaprak gibi ışığa duyarlı yüzeyler farklı tonlarda renk verirken, kolonya şişesi gibi ışığı geçiren objeler bambaşka izler oluşturmakta. Çocuğunuzla bu farklı objelerin gölgelerinin nasıl sonuç verdiği, ışık geçirgenliklerinin nasıl izler oluşturduğunu gözlemlemek ve onlardan kalıcı eserler oluşturmak için harika bir etkinlik.

Mavi Baskı Kiti
Çocuklarla Mavi Baskılı Defterler
Mavİ Baskı kİtİyle kendİ fotoğrafından mİnİ defterler yapabİlİrsİnİz.
mavi baskı kiti
Mavi Baskı Kiti

Çocuklarla Evde Defter Yapımı

Binlerce yıldır Leonardo da Vinci’nin de aralarında bulunduğu pek çok başarılı insanın tercihi olan köklü koptik dikiş tekniğini Bitti Gitti olarak geliştirerek, evinizde deneyimleyebileceğiniz halde sunuyoruz.

Araştırmalar, kendi ellerimizle yaptığımız defterleri daha sık kullandığımızı gösteriyor. Üstelik el yazısıyla yazmanın beyne faydaları sadece çocuklar için geçerli değil, yetişkinler için de paha biçilemez yetiler sunuyor.

Bitti Gitti Defter Kit’leri ile masa etrafında ailece defterlerinizi tasarlayıp dikmeniz için tüm ekipmanlar, atölyemizde özenle hazırlanan doğal kavak kapaklarla birlikte hazır halde size ulaşıyor.

Okuldaki dersler, aile fotoğraf albümü, müzik defteri gibi değer verdiğiniz temalarla ilgili defterler yapabilmekle birlikte, akrabalarınız ve arkadaşlarınız için de birlikte hediyeler yapabilirsiniz. El yapımı bir hediyenin samimiyetini ve manevi değerini de böylece çocuklarınıza eğlenceli bir şekilde aktarabilirsiniz. 

Çocuklarla Evde Defter Yapımı

Defter Kapak Tasarımları

Defter Kiti ile birlikte gelen ahşap kapaklar özgün defter kapak çalışmaları yapmak için birebir. Hem sulu boya, hem pek çok renkli kalem ve ipler ile desenler oluşturabilirsiniz.

Defter Yapmı Çocuklarla Çizimler
Eskiz çalışmalarıyla kapak tasarımı kararlaştırması.
Çocuğunuzla Defter Tasarımları
Sulu boya ile renklendirmeye hazır ahşap kapaklar

Çocuklar için Avantajları

Kendi defterlerini kendilerinin yapması, defter kullanımını olumlu yönde etkileyecektir. Bu sayede farklı dersler için nasıl farklı defterler kullanılıyorsa, gündelik aktiviteleri ve sevdiği konular hakkında da farklı defterler yapmak o konulardaki gelişimini destekleyen bir yöntem.

El Becerileri ve Sabır Gelişimi

Kit ile birlikte gelen iğne ucu sivri olmadığı için özellikle 7 yaş ve üzerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Defter dikim süreci ilk dikimde biraz sabır ve birkaç düğüm atma konusunda el koordinasyonu gerektirdiğinden yaptıkça gelişen ve geliştikçe sevilen bir süreç olarak öne çıkmaktadır. İlk defteri birlikte yaparak bu süreçte ona destek olup daha sonraki defterleri tek başına yapmasına teşvik edebilirsiniz.

Evde Defter Yapımı / Defter Kiti

Evde Üretime başlamanın tam zamanı!

serigrafi ekipmanlarımavi baskı ekipmanlarıdefter kiti Teneke Kamera Kiti