Artık hata yapmaktan korkmuyorum

5

Türkiye'de serigrafi yapanlar bilir, malzeme bulmak pek kolay değil. Özellikle de İstanbul'da değilseniz. Çerçevelerim tıkandığında, yeni ipek gerdirmek için her defasında kargoyla göndermem gerekiyordu. Bir arkadaşım Bitti Gitti'yi tavsiye ettiğinde onların ahşap çerçevelerden edindim, artık bir tıkanma olduğunda zarf ile gelen ipek alarak kendim zımba ile dğeiştirebiliyorum. Hata yapmaktan da o kadar korkmuyorum bu sayede.

6.5.2020

A3 Boy 90 Oluklu Serigrafi İpeği

Yenilenmiş A3 Çerçeveler için

4.0
Puan
2
Referans
A3 Boy 90 Oluklu Serigrafi İpeği
169
TL

Tişört Kalıbı

4

Serigrafi kalıbı çıkartmak yerine, gerili ipekler üzerine maske bantları ile geometrik şekiller bantlayıp öyle baskılar alıyorum. Pozlama yapmama gerek olmadan istediğim arkaplan renklerini elde ediyorum. Kumaş boyasını ince bir tabaka halinde sürmek için 90 oluk ipek oldukça iyi sonuç verdi.

Nihal T.
11.12.2019

Yedek Kalıbım

4

Pozlama ünitesi ile birlikte serigrafi kitimi daha da verimli kullanmak için yedek 3 adet ipek seti aldım. Uzun süre kullanımda bazen kalıbın belli bölgeleri tıkanabiliyor. O zaman çerçeveyi yenilemek yerine hemen ipeği değiştiriyoruz. Baskı sonrası boyayı hızlıca yıkayınca aslında ona da pek gerek kalmıyor. Ama olası bir durumda beklememek için ipeklerimizin hazırda bulunması iyi oldu.

Taner S.
6.11.2019