Motivasyonum arttı

5

Aslında birkaç senedir kendi tasarımlarımı serigrafi yoluyla bastırıyordum, fakat son dönemde çalıştığım yerin fiyatlarını yükseltmesinden dolayı sıkıntıya düştüm. Serigrafiyi hep iyi havalanan yerlerde maskelerle ve kokan boyalarla yapıldığını düşünüyordum, Bitti Gitti'yi keşfetmemle su bazlı boyaları ve evimde kurabileceğim pozlama ünitelerini keşfetmem dönüm noktası oldu. Son birkaç aydır yüzlerce baskı yaptım ve işimin karları arttı, başka bir atölyeye baskı yaptırdığım yıllara pişman oldum hatta. Tasarımcılara KESİNLİKLE tavsiye ederim!!

8.5.2019

Serigrafi Kiti

Tasarımlarından eserler üretmek isteyenlere!

4.5
Puan
4
Referans
Serigrafi Kiti
1,920
TL

Güneşle pozlama için süre tahmini

3,5

Ekipmanlar gayet güzel, sadece güneş ile pozlama adımında tam süreyi tutturamadık. Yanlış pozlayınca da tekrar çerçeveyi temizleyip, yeni emülsiyon sürene kadar güneş oranı değişiyor, yine farklı bir süre denemek gerekiyor. Pozlama ünitesine geçmeden önce şu önerdiğiniz pozlama ölçeri deneyeceğim.

Alper T.
30.6.2019

İlk baskımı yaptım

4,5

Kitimin gelmesinden yaklaşık 6 saat sonra ilk baskımı yaptım. Hem kitapçık hem de adım adım eğitimler çok işime yaradı. Güneş ile pozlama yapmaya çekiniyordum 2. denememde harika bir kalıp ile karşılaştım. Sanırım gittikçe alışacağım ve süreç iyice hızlanacak. Boyalar da hiç kokmuyor ve su ile rahatlıkla etrafa bulaşanlar çıkıyor. yardımlarınız için teşekkürler!

Hatice B.
17.2.2019