TEDx Konuşmasına tişört

TEDx Konuşmasına tişört

 

Sabancı Üniversitesi'nde TEDx etkinliğinde BookSerf'ü ve  paylaşım ekonomisini anlatmak için davet edildiğimizde süper sevinç ve heyecan ile kaplandık.

Tüm gün onlarca ilham verici projeler yapan insanlarla sosyalleşmek, internet üzerinden izleyen binlerce meraklı insana ulaşabilme fırsatı gerçekten içimizi hoplattı.

Her özel etkinliğe giderken yaptığımız gibi bugün için de evde kendime özel bir tişört basmayı ihmal etmedim.

Konuşmanın teması olarak mısır patlaklarını örnek vererek başlıyorum. Tohum halindeyken hepsi yan yana ve sabit durabilir, ama doğru koşullar sağlandığında her bir tohum ayrı bir ritimde sallanmaya başlıyacak ve farklı zamanlarda farklı hız ve açılarda pat pat patlamaya başlayacak. İnsanlar ve projeler de aslında böyle. Doğru koşullarda inandığın projeleri yaptığında diğer tüm projelerden belli noktalarda ayrışarak kendi patlamanı gerçekleştirebiliyorsun =)

Bunu anlatırken üzerimdeki tişörtte 5 renkli bir mısır patlağı çizimimin olması çok ufak bir detay. Belki sadece ben o sırada bunun farkındayım. Ama serigrafinin ve evde üretimin güzelliği de burada. Sadece kendin için bile muzur tişörtler yapabilirsin. Bugün konuşmamızdan yaklaşık 3 sene geçti. Tişörtümü ne zaman görsem zihnimde bu maceramdan keyifli anlar canlanıyor.

TEDx Konuşmasına tişört

Erbil Sivaslıoğlu

ilgili kategori

Deneyimle İlgili Ürünler

Benzer Deneyimler