Bitti Gitti Platform

Kitap Paylaşım Rehberi

Kitaplar güzeldir, paylaşmak ise fevkalade.

Tüm içerik hakları Bitti Gitti Ltd. Şti.'ye aittir, izinsiz kullanılamaz.

Kitap Paylaşım Rehberi

6
Bölüm

2013 yılında yabancı dilli kitaplara erişimin zorluğundan yakınarak, İstanbul'da karşılıklı kitap paylaşım platformu BookSerf ile maceramız başladı. Katılımcılar kitaplıklarının önünde fotoğraflarını çekiyor ve paylaşıma açtığı kitapları da masaya koyup fotoğraflayıp, düşüncelerini yazıp paylaşıyordu. Bunun üzerine 2 haftalığına ödünç almak isteyenler de kendileriyle iletişime geçip ödünç alma işlemini yüz yüze buluşup gerçekleştiriyordu.

Kendi kitaplarının fotoğraflarını çektiler ve artık kitapları 2 haftalığına alınabilirdi, tek yapman gereken sahibine kendini tanıttığın bir mesaj atmaktı.

Bir buluşma yeri ve zamanı belirledikten sonra iki taraf yüz yüze buluşuyordu. Hem kitaplar nefes alıyordu, okunduktan sonra kütüphanelere tozlanmıyordu. Hem de kitaplara bayılan insanlar tanışarak kendi projelerinde işbirliği yapıyordu.

İlerleyen yıllarda BookSerf Istanbul'dan yayıldı. Eskişehir, Ankara, İzmir ve Berlin'de şubeleri açıldı. Yüzlerce, binlerce kitap başarıyla paylaşıldı.

Bitti Gitti kurulduktan sonra BookSerf ona dahil oldu. Tutkuyla yaptığımız teknikleri edebiyatı zenginleştirmek için de kullandık. Sizin de ellerinizle yapabileceğiniz teknikleri.

Bir yandan kitaplarını paylaşırken bir yandan da kendi Oğuz Atay tişörtünü yapmak fevkalade olmaz mı? Ya da ellerinle kendi defterlerini yaptıktan sonra onlara yazmak?

Yazarlar ve Kütüphaneleri

BookSerf ile kitaplara farklı yaklaşımlarla pek çok proje gerçekleştirdik. Bunlardan en keyiflilerinden biri Yazarlar ve Kütüphaneleri serimiz. Yazarları kitaplıklarında ziyaret edip, onların neler okuduğu, nasıl sıraladığı, neden tavsiye ettikleri gibi pek çok açıdan kendi anlatımlarıyla değerlendirdiği bölümler çektik. Tüm bölümlere buradan ulaşabilirsiniz.

Ödünç vermeden de paylaşmak mümkün

Kitaplarını fiziksel olarak ödünç vermeden çevrene ilham verici paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Bu rehberi farklı kitap paylaşım yöntemlerini derlemek için oluşturduk. Kitap sevgisini farklı açılardan etrafımıza göstererek harikulade alışkanlıklar kazanımına olumlu katkıda bulunabiliriz.

Kitaplar güzeldir, paylaşmak ise fevkalade.

Kitapla ilgili ürünler

Yep yeni deneyimlerle yeni yetiler kazanıp, keyifli üretimler yapmak için Bitti Gitti'nin doğal ürünleri ve evde üretim kitlerini geliştirdik.

Keyifli TasarımlarSerüvenlerEvde ÜretimKurumsal Çözümlerİletişim