Platform
/
Kitap Paylaşım Rehberi
/
En Sevdiğim Kitaplar Serisi

En Sevdiğim Kitaplar Serisi

Sevdiğiniz kitapları farklı açılardan sıralayıp, kalıcı eserlere dönüştürmek için

Devamı
Ahşap Çiçek Dürbünü

Farklı açılardan değerlendirdiğinizde sevginin ne kadar derin olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor. Kitaplarınızı sıralamanın da farklı onlarca yaklaşımı mümkün. BookSerf ile yaptığımız onlarca yazar listesi, birebir kitaplık ziyaretleri ve binlerce internetten kitaplığını paylaşan üyelerimiz ile bunu yakınen deneyimleme fırsatı bulduk. Kitap listeleri oluşturup, en sevdiğiniz listeyi kalıcı hale getirmek oldukça etkileyici sonuçlar doğurabiliyor.

Kendi Listenizi Yapmak

En sevdiğiniz kitaplar listesi ile ortamı yumuşatabilir, detaylandırmak için farklı yaklaşımlardan faydalanabilirsiniz. İlk 10 kitabı sıralarken bile aslında yıllar önce okuduğunuz pek çok zihninizde canlanmaya başlayacak. Birbiriyle karşılaştırırken, farklı özellikleriyle birbirinin önüne geçtiğini fark ettiğinizde hemen o özelliği not alabilirsiniz. Mesela sonunun daha güzel olması, kapağının daha güzel olması, baskı ve iç tasarımının daha güzel olması, geçtiği dönemin daha güzel olması gibi sıralama yapılabilecek daha onlarca alternatif bu şekilde zihinsel araştırmalarınıza derinlik katabilir.

Listelerinizi Görselleştirmek

Yaptığınız kitap listelerinden kimisi oldukça hoşunuza gidebilir. Hem fotoğraflamak, hem de yıllar boyu belki de evinizde bu seçkiyi saklamak için karton kağıtlardan kitap şekilleri kesebilir ve kendi ufak veri görselleştirmenizi gerçekleştirebilirsiniz. Tam da BookSerf'in 2016'da başlattığı en sevilen 3 kitap serisi gibi.

Görselleştirmeleri bir üst seviyeye taşımak için

Ahşap kolye ve buz dolabı mıknatıslarını tam da bu adım için geliştirdik. Ahşap kitap şeklinde kesilmiş ve yumuşacık olana kadar zımparalanmış ham parçaları alarak, hem dilediğiniz renklerde boyayabilir, hem de üzerine sevdiğiniz kitabın adını yazarak kendi ellerinizde tasarladığınız ve sizin için anlamı büyük olan bir eser oluşturabilirsiniz.

Çevrenize Sormak

Yakın çevreniz veya takipçilerinizin en sevdiği 3'er kitabı size iletmesini isteyerek ve o kitaplara 1-2-3 gibi puanlar vererek tüm önerilen kitapları listeleyebilir ve sıralama numaralarına göre büyükten küçüğe sıralayaıp, en öne cıkan 5 kitabı duvarınızda görselleştirebilirsiniz. Yeni kitap keşfi için, bu yıl okuduğunuz en iyi 3 kitap şeklinde belirli bir zaman aralığı da belirtebilirsiniz.

Bitti Gitti Platform
Kitap Paylaşım Rehberi

Kitaplar güzeldir, paylaşmak ise fevkalade.

whatsapp iletişim hattı

WhatsApp iletişim hattı

Bitti GittiDükkanEvde ÜretimKurumsal Çözümlerİletişim