Platform
/
Kitap Paylaşım Rehberi
/
Kitaplık Fotoğrafları

Kitaplık Fotoğrafları

Kitaplığınızı düzenlerken, harika listeler oluşturup fotoğraflamak için

Devamı
Ahşap Çiçek Dürbünü

BookSerf ile kitap paylaşımını daha da pratik hale getirmek için yüzlerce farklı yaklaşımı deneyimlememizin sonucu kitaplık fotoğraflarının insanları uyarmadaki büyülü etkisine birebir pek çok kez şahit olduk.

Kitaplık düzeninizi gözden geçirmek, sonuçlarını çevrenize ilham vermek için paylaşmak ve sahip olduğunuz seçkiyi en verimli şekilde kullanmak için kitaplık fotoğrafları birebir. Kitaplığınızın sizi okumaya teşvik etmesi için dizim şekliniz, aralara yerleştirdiğiniz ilgili objeler varsa onları neden ve nasıl konumlandırdığınız gibi pek çok yaklaşımınız tek bir fotoğraf karesiyle binlerce insana ilham verebilir.

Kitaplık Fotoğrafında Kadraj

Kitaplığınızın boyutuna ve bulunduğu odaya göre onu en harika şekilde görsel olarak kaydetmek için fotoğrafımızın kadrajını planlamak harika bir ilk adım. Bu sayede gözükmesini istemediğimiz veya dikkat dağıtabileceğini düşündüğümüz kısımları düşünmeden kitaplığımızı düzenlemeye odaklanabiliriz. Dikey bir kitaplığınız var ama 2 rafını mı öne çıkartmak istiyorsunuz? Daha yakından ve yatay açıyla kameranızı konumlandırmanızla orjinal sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kitaplığınızda boş yerler çok ise

Bulunduğunuz şehre yeni taşınmış veya okuduğu pek çok kitabı kütüphaneden ödünç alıyor olabilirsiniz. Evinizdeki kitapların sayısı sizin ilham verici kitapları paylaşmanıza engel olmamalı. Bazı kitapları kapakları gözüken şekilde diklemesine yerleştirerek bu sorunu görsel canlılık ile giderebiliriz. Konumlandıracağınız biblo ve ufak bitkiler ile yine kitap konseptinizle uyumlu, kitaplara göz atmanızı teşvik eden objelerle yine ek alanları değerlendirebilirsiniz.

Kitaplığınızı Yeniden Düzenlemek

Kitaplık fotoğrafı çekmeye karar vermenizle, kitaplığınızda yapabileceğiniz ufak değişiklikler gözünüze çarpabilir. Bunu bir adım daha ileri götürerek tüm kitaplarınızı ve rafların tozunu almak, herhangi bir onarım ihtiyaçları olmadığından emin olmak, kabı eskiyenler üzerinde belki şeffaf kaplamalar yaparak kitaplığınızı yeniden düzenlemek için harika bir fırsata dönüştürebilirsiniz. Tüm kitaplarınızı raflardan çıkarttığınızda, yıllar içinde biriktirdiğiniz anılar ve yeni eklenen kitaplarla belki çok daha farklı bir dizim sistematiği geliştirebilirsiniz.

Kendi fotoğrafınızı kendiniz basın

Evde fotoğraf çekmek ve hemen ardından baskısını ellerinizle yapıyor olmanın tadı bam başka. Yıllar sonrasında bile baktığınızda size bugünüzü belki de en iyi şekilde aktaran bir eserin yapımındaki tüm adımları sizin gerçekleştiriyor olmanız iğne deliği kamera kiti ile mümkün. Karanlık oda kurulumu ve fotoğraf baskısı için tüm ihtiyacınız olan ekipmanları içinde bulunduran İğne Deliği Kamera'lar ile dakikalar içerisinde fotoğraf çekebilir ve fotoğraf kağıdı banyosunu yaparak siyah beyaz fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Bitti Gitti Platform
Kitap Paylaşım Rehberi

Kitaplar güzeldir, paylaşmak ise fevkalade.

whatsapp iletişim hattı

WhatsApp iletişim hattı

Bitti GittiDükkanEvde ÜretimKurumsal Çözümlerİletişim