Güvenlik

BookSerf'te 3 senede 1000'in üzerinde kitap paylaşıldı. Sürecin başından beri öğrendiklerimizle güvenli kitap paylaşımı için yapılacakları keşfettik :

1. Aldığın mesajın içeriğini önemse : Yazarın adını söylemesi, nerede okuduğunu ya da çalıştığını anlatması, kitabı neden okumak istediğini söylemesi süper şeyler. Eğer seni tatmin etmeyen bir mesaj alırsan tekrar yazmasını isteyebilirsin.

2. Sosyal medya hesaplarını karıştır : Ölümsüzlük için mi eğlenceli diye mi bilinmez artık hepimiz hayatlarımızı bulutta paylaşıyoruz. Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat, hatta Google araması 5 dakika bile sürmez.

3. Buluşma yeri kalabalık : Kendini güvende hissettiğin bir yerde buluş. Her şehirde bir kitapçı vardır mesela?

4. Fotoğrafın gücü : Çektiğin fotoğraf kitabının geri getirilmesini sağlayan puf nokta. Araştırmalar gösteriyor ki kabile arasında bilinç arttıkça sorumluluk hissi de artar. Kitabı ödünç alanın tüm arkadaşları da ödünç aldığını görünce, geri getirme oranı %99.97 oluyor.

Peki ya yine geri getirmezse? (farklı renkli bir kutu içinde)

Herkesin hep meşgul olduğu bu dünyada bazen iletişimsizlikler doğabilir. Kitabını alman gereken 2 haftalık süre geçer ve uzatmaya dair bir mail da almazsın.

O zaman yapılacak çok basit : Bize haber veriyorsun ve bir afiş hazırlıyoruz. Afişi şehrin çeşitli yerlerine astıktan sonra elbet bir şekilde kitabın sana geliyor.

Bir bakmışın ki kitap sahibi yurtdışına taşınmış, kitabı arkadaşına bırakmış o da unutmuş. Haber alıyor, kitap teslim ediliyor, herkes mutlu, şehrin duvarları da.

Arkadaşlarınla kitaplarını paylaştıkça, onlar da kendi kitaplarını paylaşmaya başlayacaktır ve çevrenizdeki kitap severler sizi keşfedecek.

Fevkalade bir BookSerf'lü olmanın tek yolu kitaplarını paylaşmak değil elbet. Sevdiğin kitapları özgür kılmanın bir çok yolu var.

Bitti Gitti Mesaj Kutusu

Teşekkürler! Mesajınız başarıyla iletildi. En yakın zamanda bir Bitti Gitti'li size dönüş yapıyor olucak.
Oops! Something went wrong while submitting the form
Diğer Bölümler

Güvenlik

Bitti Gitti'den başka seçkiler

WhatsApp iletişim hattı

Keyifli TasarımlarSerüvenlerEvde ÜretimKurumsal Çözümlerİletişim