Platform
/
Serigrafi Baskı Rehberi
/
Evde Baskı Tavsiyeleri

Evde Baskı Tavsiyeleri

Evde serigrafi baskıları daha pratik kılmak için

Devamı
Ahşap Çiçek Dürbünü

Baskı yaptığınız çerçeveyi, üzerinde boya kurumadan su ile yıkamanız sayesinde tek bir çerçeve ile yıllar boyu baskılar elde edebilirsiniz. Yılların verdiği keyifli serigrafi baskı deneyimlerimizi Bitti Gitti Serigrafi Kitleri ile destekliyoruz. En verimli baskı süreci için birkaç tavsiyemiz şöyle;

Baskı Öncesi Hazırlıklar

Serigrafi baskı işlemine başlamadan önce baskı yapmak istediğiniz tüm tişörtlerin ütülenmiş ve baskıya hazır olduğunu, birkaç peçete ve baskı sonrası tişörtleri kuruması için sereceğiniz yüzeyi önceden hazırlamanız harika bir hazırlık adımı. Bu sayede çerçeve üzerinde boyanın kurumasını en aza indirmiş olup, tüm detaylarını koruyan baskılar elde edebilirsiniz.

Su ile yıkayın

Ilık Su ile Yıkama

Çok az bile olsa kalıpta tıkanmalar olduğunu farkettiğinizde baskıya ara verip, ılık su ile duş başlığıyla yıkamanız harika olur.

Boya ile Hava Teması

Boya kabını baskı sırasında açık bırakmak yerine baskı yapacağınız ölçüde çerçeve üzerine koyduktan sonra boya kabını kapalı tutmanız, kumaş boyasının kuruma süresini uzun tutmasını sağlayacaktır. Açıkta bırakılan boyalar, serigrafi çerçevesi üzerinde de daha hızlı tıkanmaya sebep olmaktadır.

Kalıcı Baskılar için Ütü

%100 pamuklu kumaşa yapılan baskılarda 45 dakika kadar normal oda sıcaklığında hava ile kurumaya bırakılıp, dokunma kuruluğuna geldikten sonra ütü ile pamuklu ayarında 30 saniye ütülemek, doğal su bazlı kumaş boyasının pamuklara tamamen sabitlenmesini sağlayacaktır.

Uzman Tavsiyesi

Serigrafi Baskı sırasında her baskıdan sonra çerçeveyi kaldırıp, ragle ile boyayı hafifçe kalıbı kaplayacak şekilde geçirmeniz. Bu sayede boş ipek olan tasarımınız şeklindeki yüzey hava ile teması önlenip, bir sonraki baskıya hazır şekilde bir dakika kadar tıkanmadan beklenebilir olması sağlanır.


Bitti Gitti Platform
Serigrafi Baskı Rehberi

En doğal ve kalıcı baskı yöntemi serigrafi baskıyı evinizde gerçekleştirebilirsiniz.

whatsapp iletişim hattı

WhatsApp iletişim hattı

Bitti GittiDükkanEvde ÜretimKurumsal Çözümlerİletişim