Neler Yapılır?

Serigrafiyle Neler Yapılır?

Hohho! Neler yapılmaz ki! Tekniğin nasıl uygulandığını gördün, çerçeveyi koyuyor, ragle yardımıyla boyayı aşağı geçiriyorsun ve işlem tamam. Yani hem bu kalıbındaki tasarımı hem de bastığın yüzeyi değiştirerek inanılmaz üretimler yapabilirsin. Evet hem de evinde bile!

Edisyonlu Eserlerin

Serigrafi baskıyı kendi tasarımlarını belirli sayılarda üretmek için kullanabilirsin. Hepsini numaralandırıp bir de imzaladın mı işlem tamam. İşte kendi tasarımından belirli sayıda ve yine senin ellerinle kopyalanmış birbirinden minik farklılıkları olan onlarca eser.

Kitaplar Güzeldir / Erbil Sivaslıoğlu

Defter Kapakları

Tasarımını tam defter kapağı büyüklüğünde ayarlayıp üzerine dilediğin kadar detaylı bir çalışmayı basabilirsin. Ortadan katladın, ellerinle hemen bir dikiş yaptın ve işlem tamam! İşte kendi tasarımından defter yaptın.

Bunu bir adım daha ileri götürüp defter sayfalarına da serigrafi baskı yapabilirsin. Özel bir şablona mı ihtiyacın var, ya da her sayfada minik desenler mi olsun istiyorsun? Serigrafi baskıyla kendine özel fevkalade defterler yapabilirsin.

Serigrafi Baskılı Defter Kapağı
Mobil uygulama tasarlarken süper işe yarayan noktalı sistemi tek çerçeve ile renk renk basıp dikilmiş hali.

Tişört ve Çantalar

Kumaş boyası ve serigrafi çerçevesi yan yana geldi mi tasarımlarını üzerinde taşıyabilirsin demektir! Evet tam tişörtüne göre bir tasarım yapıyorsun, sonra a4 çerçevede pozlanmış halde sana geliyor, hem de seçtiğin renk boya ile beraber! Sonra sen de kendine göre tişörtler çantalar edinip bol bol üretim yapıyorsun. Çocuk tişörtleri, senlik yişörtler, peştamaller, havlular, bez çantalar ve daha neler neler. Kumaşlı her yüzeye mis gibi baskılar. Hem de hiç ele gelmiyorlar. Hani elinizi baskılı bir tişörte gezdirince bazen boya hissedilir ya, buna tuşesi yüksek baskı deniyor. Kumaş boyalı serigrafi bunun tam tersi, tuşesiz baskı. Gözünü kapatım tişörtüne dokunsan baskı yok gibi, sonra bir bakıyorsun ki cıvıl cıvıl renklerle desenlenmiş halbu ki.

Yapabileceğin tasarımların da ucu bucağı yok. Rengarenk çizimlerinden, minicik detaylı firma logona kadar pek çok deseni ellerinle dilediğin kumaşa aktarabilirsin.

Boş tişörtten mis gibi baskılı tişörte sadece 5dk'da!

Tişört veya daha da büyük mesela perde, masa örtüsü gibi yüzeylere keyifli baskılar yapmak için kocaman çerçevelere de ihtiyacın yok. Hoşuna giden ufak bir çizimi yine minik bir çerçeveye pozlayıp sonrasında pek çok kez basarak kumaşını doldurabilirsin.

Bir flamingo kalıbı, bi sürü kez basılmış!
Evet serigrafi tekniğiyle çoraba bile baskı yapabilirsin!

Yumuşacık Yastıklar

Hazır kumaş boyamız tuşesiz, yani ele gelmiyor ve doğal pigmentlerle yapılmış. Neden yumuşacık yastıklar yapmayalım ki!

Evet serigrafiyle dilediğin şekilde yastıklar yapabilirsin. Önce istediğin boyutta tasarımını hazırla, sonra çerçeve halinde Bitti Gitti'den iste, dilediğin renk boyayı boy ve kumaşa bas. Sonrasında ikiye katlayıp deseninin dışından 2cm boşluk bırakarak kes. Etrafını sıkıca iğne ve iplikle tik. Ufak bir boşluk bırakmayı unutma. Sonra içerisine bolca saman, elyaf, kağıt, sünger, kahve çekirdeği  gibi sana göre en yastıklık şeylerden doldur. Artık minik boşluğunu da dikebilirsin. Ta daa! işte dilediğin şekilde, mis gibi baskılı bir yastık. Üstelik çok sevip daha çok yapmak istersen baskıya hazır çerçeven de temizlenmiş bir şekilde seni bekliyor olmalı.

Serigrafi baskılı, el dikişli Yastık Gitar
Amerikan bezine serigrafi baskı, arkasına istersen deri dik, içini elyaf ile doldur işte fevkalade bir yastık daha!

Kendi Kartvizitin

Serigrafide diğer kalıp çıkartmalı baskılara göre detaylar pek şükela demiştik. Bunu bir adım ileri götürüp, süper detaylı yazıların bile çıkabileceğini deneyimlemenin bir yolu da kendi kartvizitini basmak. Günümüzde iletişim halinde kalmak kolay, ama kartlar da hala pek çok ortamda elden ele geziyor. Bunu avantaja çevirip kart verdiğin kişide güçlü bir etki bırakmak için kendi tasarladığın ve ellerinle bastığın bir kartı verebilirsin. İster çiziminle, ister fotoğrafınla istersen sadece yazı karakterleriyle önlü arkalı kartını tek renk tasarla, Bitti Gitti'den hazır çerçeveni al ve baskıya başla. Dilediğin renkte, dilediğin sayıda.

New York TNW konferansına finalist olarak seçildik! Bu yüzlerce yatırımcılı ortamda kendimize bastığımız fişenks kartlar

Davetiyeler

Kişisel kartların kuzeni sayılan davetiyeler de serigrafi tekniğiyle çok özgün bir hale geliyor. Düşün, nişan, süper parti gibi etkinliklerinize davet ettiğiniz güzide insanlara ne kadar değer verdiğinizi ve nasıl da keyifli biri olduğunuzu paylaşmanın fevkalade bir yolu. Tasarımını yap, çerçeveni kap ve baskıya başla. Hem bol keyifli ve üretken anlar yaşa, hem de davet ettiğin insanların yüzüne kocaman bir gülümseme koy.

Ev dekorasyon

Evinize kişiselleştirilmiş dekorasyonlar yapmak için de serigrafi birebir. Dolap kapakları, kapılardaki boşluklar, perdeler, abajur kumaşları, yastık kılıfları, odaların girişine ahşap üzerine baskılı yazılar ve daha neler neler yapabilirsin. Üstelik en güzel yanı da bir kere tasarımını yapıp, çerçeveni edindiğinde yüzlerce tekrarlayabileceğin ve her defasında kendine münhasır bir dokusu olan desenler elde ediyor olman.

Kapı boşluklarına serigrafi baskılı dokulu kağıtlar
Sevdiğin bir yazarı ve sözünü duvarına asmanın fevkalade yolu yine serigrafi! / Erbil Sivaslıoğlu
‍Evet gerçekten öyle

Ve liste uzayıp gidiyor. Eminim senin aklında da vuhhov ben de şunu yaparım! diye düşünceler belirmiştir. Şimdi bu aklındaki tasarımı nasıl serigrafi çerçevesine kalıp olarak geçirilir hale getirilir gel beraber onu deneyimleyelim.

Serigrafi Baskılı Ürünler

Bitti Gitti'nin el emeği özgün tasarımlardan, el üretimi tişörtler ve bez çantalar.

Ürünü İncele
Neler Yapılır?

Bitti Gitti Mesaj Kutusu

Teşekkürler! Mesajınız başarıyla iletildi. En yakın zamanda bir Bitti Gitti'li size dönüş yapıyor olucak.
Oops! Something went wrong while submitting the form
Diğer Bölümler

Neler Yapılır?

Kağıt, ahşap, metal, cam, kumaş gibi pek çok farklı yüzeye baskı yapabilirsin!

Bitti Gitti'den başka seçkiler

WhatsApp iletişim hattı

Keyifli TasarımlarSerüvenlerEvde ÜretimKurumsal Çözümlerİletişim