Şirket Çalışanlarına Atölyeler

İşimizde en mutlu olduğumuz anlar şirketimizin bizlere yatırım yaptığını hissettiğimiz anlardır. Kendi gelişimimize önem veren bir şirket için daha çok çalışırız, daha da önemlisi keyifle çalışırız.

Son zamanlarda dünya ekonomisindeki belirsizliklerden dolayı ekip aktivitelerinde daha seçici olduk, yoğun iş temposu arasında tüm ekibi toplayıp bir eğitime katılmak için geri dönüşünden emin olmamız gerek.

Atölyelerimize katılmakla bu zor ekonomide daha verimli çalışarak bölüm bütçesine yaptığınız bireysel pozitif etki artıyor. Yaratıcılığın temeli olan ellerle çalışmanın tekniklerini öğrendikçe Bitti Gitti desteğiyle projelerinize uyguluyorsunuz.

Ellerinizi daha keyifle kullandıkça zihniniz de temizleniyor. Nöronlar arasındaki bağlantılar güçleniyor, fikirlerinizin kalitesine yansıyor. Tek bir atölyeden sonra şirket arkadaşlarınız ve üstleriniz farkı görüyor.

İsterseniz Bitti Gitti'nin atölyesinde, isterseniz kendi ofisinizde katılacağınız bir Bitti Gitti atölyesi Keyifli Kurumsal olmanın başlangıcıdır.

Serigrafi Atölyesi

Hedeflerini görselleştir, bas ve giy.

Serigrafi tekniğiyle kendi ellerinizi kullanarak kaliteli baskılar yapmayı öğreniyorsunuz. Ekibinizle katıldığınız serigrafi atölyesi sonunda fikirlerinizi görselleştirmek konusunda işte bolca yararlanabileceğiniz bir beceri ediniyorsunuz.

Yapılanlar :

  • Katılımcılar 3 ekibe ayrıldıktan sonra her ekip tasarım için fikirler üretiyor.
  • Tasarımlar çerçevelere pozlanıyor
  • Seçilen renklerle üretim başlıyor
  • Baskılar sabitlenip, tişörtler ütüleniyor
  • 2 saat içerisinde fikirden ürüne tüm süreç keyifle tamamlanıyor.

Serigrafi tekniğini bir kere deneyimlediğinizde, projelerine bakış açınız zenginleşiyor. Özel davetiyelerden, projenin öne çıkan yönlerinden baskılı tişört çalışmalarını planlamaya kadar pek çok yeni ürün fikrini hayata geçirebilirsiniz. Bitti Gitti yine tüm bu süreçlerde yanınızda!

Unilever Homecare Bölümü Serigrafi'yi Nasıl Kullanıyor?

 

Unilever Homecare bölümü ekibi Bitti Gitti'ye serigrafiyle yeni yıla dair hedeflerini keyifli bir şekilde görselleştirmeyi öğrenmek için geldiler.

Hemen 3 ekibe ayırdık onları ve ellerine kağıt kalem verdik. Tişört konseptleri için ilk fikirler belirlendi, çizimler yapıldı.

Çizimler bilgisayar aktarıldı, üzerlerinde son oynamalar yapıldı, yine hızlı bir şekilde ekip konuşup içleri rahat olacak şekilde tasarımda anlaştılar.

Sıra tasarımları tişörtler üzerinde görselleştirmeye geldi. Serigrafiyle hemen orada, sadece ellerini ve zihnini kullanarak yapılabiliyordu bu.

İnsan beyni 300,000 yıllık evrimimiz boyunca görsel uyarıları algılamak ve hatırlamak üzere evrildi. Yazılı dil sadece son 5,000 senedir var ve fikirlerin görsel olarak sunulması her zaman daha etkileyici.

Unilever ekibi serigrafi atölyesinde bu sürecin gerçekleşmesine başından sonuna kadar dahil olarak tanık oldu, atölyeden senelerce giyecek tişörtleriyle ayrıldıklarında dünya görüşleri değişmişti.

Kurumsal keyif tek bir atölyeyle sınırlı kalmamıştı, daha yeni başlamıştı!

Ekip kendi değerlerini yazdıkları bir eğitim sonrasında, değerlerin görselleştirilip şirkette giyebilecekleri tişörtler haline gelebileceğini biliyordu artık Bitti Gitti'yle. Serigrafiye uygun tasarımlar yapıldı, 2 3 hatta 4 renkli el baskılı değerler şirkette büyük beğeni gördü, gururla giyildi!

 

80 pazarlama sorumlusunun, TED konuşması milyonlar tarafından izlenen Rory Sutherland ve Erdil Yaşaroğlu'nu dinlemek ve gelecek hedeflerini konuşmak için gittikleri HPC Marketing Fest için de bir logo neden olmasın ki? Hatta o logo serigrafiyle tişörtlere elle basılsın, tüm katılımcılar giyerek orada neden olduklarını ve aynı takımın parçası olduğunu sürekli hatırlasın, oh mis!

Logoyu tasarladıktan sonra katılacakların bedenlerini ve istedikleri rengi girdikleri bir internet sitesi yarattık, tüm süreç pürüzsüz ilerledi ve festivalde yaşananlar tişörte aktarıldı, hep hatırlanacak.

Tek bir brief, bir revizyon hakkı ve birkaç gün içinde keyifle kabul edilmiş bir tasarım!

2 saatlik bir serigrafi atölyesine gelen 12 kişilik bir ekip şirketlerinde görselliği arttırarak yüzlerce kişiye kurumsal keyfi yaydı.

Serigrafi bir kere deneyimlendikten sonra epeyce faydasını göreceğiniz fevkalade bir teknik.

Kendi Defterini Kendin Yapabilirsin Atölyesi

Fikirler aklıma masa başındayken gelmiyor, hareket halindeyken defterime giriyor. - Hilary Mantel

Yanınızda bir defter taşımanın faydalarına dair birçok araştırma yapıldı. Kalemi kavrayışımız, kağıtla etkileşimimiz ve harfleri yazarken çizdiğimiz şekiller bitkin nöronlarımızı tazeliyor.

Ekibinizle beraber bir kere defter yapmayı öğrendiniz mi ofise bu faydaları taşıyabilirsiniz. Üstelik görevlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirebileeğiniz farklı farklı defter için temel adımları öğreneceksiniz. Kağıt katlama, dikiş teknikleri ve kapağa keyif katma aşamalarını 2 defter yaparak uygulamalı öğreneceksiniz.

Defterlerin kapaklarına şirket logosu, ürünlerinizin görselleri, ekipçe beraber çekilmiş bir fotoğrafınız; onları kitap kadar ilgi çekici kılacak teknikler de Bitti Gitti'den!

 

Kaligrafi Atölyesi 

Yazarken elimizi kullandığımızda beynimizde Retikuler Aktivisyon Sistemi adında bir mekanizma uyarılır. En çok nöronu uyaran fikirlerin geçmesine izin verip zayıflarını ayıklayan bir filtremiz. Onu en iyi şekilde geliştirecek el yazısı tekniklerini öğrendikten sonra geriye sadece ellerimizi kullanmak kalıyor!

Kaligrafinin faydaları sadece kendimize değil. Projelerimizdeki metinlerin nasıl duracağına daha iyi bilgi ediniyoruz, basılı ve internet görsellerinde en iyi sonuçları getiren tüyoları anlatıyoruz.

Soho House Istanbul'un kuruluşundan itibaren en hızlı rezervasyon alarak dolan etkinliği Bitti Gitti'nin Kaligrafi Atölyesi.

Pinhole Kamera Atölyesi :

Analog fotoğrafçılığa meraklıysanız fotoğraflarınızı evde banyo etmenin ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz. Bolca yer kaplayan bir agrandizör lazım, bir de bolca ekipman. Buna çözüm olarak evde kolayca fotoğraflarını banyo edebildiğiniz bir kamera yarattık.

Pinhole kamera atölyesinde fotoğrafçılığın tarihini özetledikten sonra kendi kameralarımızı yapıyoruz. Sonra yeni kameralarmızla çektiğimiz siyah beyaz fotoğrafları karanlık odada banyo etmeyi öğreniyoruz.

Tüm bu süreç boyunca bolca tek başına geçmesi imkansız engeller var. Ortamdaki ışık miktarını ölçmekte, karanlık odada banyo işlemini doğru yapmakta, fotoğraflarınızın negatiflerinden pozitif almakta birbirinize yardım ederek çözüm buluyorsunuz.

Atölyenin sonunda ellerinizle yaptığınız kameranız sizde kalıyor. Fotoğraf kağıdı, banyo kimyasallar ve karanlık oda için kırmızı ampulden oluşan Çekmeye Devam Kiti de bizden hediye!

Bitti Gitti Mesaj Kutusu

Teşekkürler! Mesajınız başarıyla iletildi. En yakın zamanda bir Bitti Gitti'li size dönüş yapıyor olucak.
Oops! Something went wrong while submitting the form
Diğer Bölümler

Şirket Çalışanlarına Atölyeler

Öğlen tatili veya iş çıkışı 30dk - 2 saat içerisinde yeni bir teknik deneyimle!

Bitti Gitti'den başka seçkiler

WhatsApp iletişim hattı

Keyifli TasarımlarSerüvenlerEvde ÜretimKurumsal Çözümlerİletişim