BookSerf Koltuğu Tasarladım

BookSerf Koltuğu Tasarladım

Uzun zamandır üretim alanı olarak kullandığımız odayı süper sakin ve dingin bir kitap deneyimleme odasına dönüştürdük.

Önümüzdeki aylarda pek çok konuğu ağırlamayı planladığımız bir de "düşünme koltuğu" tasarladım ve ürettim.

2 adet kullanılmayan mdf dolap kapağını elimle çizdiğim bir şekilde kesip koltuğun ana formunu oluşturdum.

Yan paneller için kestiğim mdf'nin artan kısımları koltuğun alt ve sırt bölümlerini oluşturdu. İç kısımlarına 5x5cm kalınlığında 1'er metrelik tahtalar çakarak sapasağlam hale getirdim. üzerine atlayarak oturup, veya iki ayakla zıplasanız dahi çıtırdamayan seviyede sağlam oldu.

Koltuğun boyalı olmasının sebebi daha önceden dolap kapağı olmasının yanısıra etkinliklerimizde iğne deliği kameralarla çektiğimiz fotoğraflarda fon olarak kullanıyorduk ;) BookSerf koltuğu için uygun olmadığından, ve kimsenin tahta üzerinde çok rahat edemeyeceğini düşündüğümden kaplama işine koyuldum.

Üzerine bir yastık yapıp koyabilirdim, ama koltuk üzerinde kayan bir yastık olması çok da havalı olmaz diyip hemen daha bir pratik yöntem olan ahsap üzerine amerikan bezi çakıp, içerisinde elyaf doldurdum. Yumuşacık olana kadar!

Evet sıra geldi yanlarına. Boyamak veya yeni ahşap panellerle kaplamayı düşündüm ilk önce. BookSerf ile ilgili üzerine minik çizimler yaparım, kırmızı ve beyaz olur, oh mis.

Tam koltuğu söküp, tüm parçalarını boyamaya koyuldum ki aklıma harika bir fikir geldi! Kağıt ile kaplayıp, epoksi ile pürüssüz hale getirebilirim!

Hemen bilgisayar başına geçtim ve şimdiye kadar kitap ödünç alan yüzlerce keyifli BookSerf'li fotoğraflarını siyah beyaz olarak yazıcıdan çıkarttım. Biraz su, biraz hamur ve biraz tuz. İnce şeritler halinde kopardığım baskılı kağıtları bu karışıma bandırıp başladım koltuğu kaplamaya.

Evet şimdilik son hali böyle. Gayet rahat, sağlam ve üzerindeki fotoğraflarla oldukça ilgi çekici bir koltuk oldu. Bir sonraki ekleme olarak kaplamasının üzerine serigrafi baskı ile bir sürü kitap basmayı planlıyorum ;)

BookSerf Koltuğu Tasarladım

Erbil Sivaslıoğlu

ilgili kategori

Deneyimle İlgili Ürünler

No items found.

Benzer Deneyimler