Ahşap Ses Sistemi 2018 Alman Tasarım Ödülü'nü kazandı!

German Design Award yarışmasının ödülleri, 9-13 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleşen Uluslararası Frankfurt Ambiente Fuarı kapsamında yapılan törenle sahiplerini buldu.

Daha falzası
Ahşap Çiçek Dürbünü

Hayata keyif katan ürünler tasarlayan Bitti Gitti, el yapımı Ahşap Ses Sistemi ile German Design Council (Alman Tasarım Konseyi) tarafından düzenlenen German Design Award yarışmasında “Ürün Tasarımında Mükemmeliyet” ödülünü kazandı.

Sanayi, üretim ve tasarım kültürünü desteklemek amacıyla 1969 yılından bu yana düzenlenen German Design Award yarışmasının ödülleri, 9-13 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleşen Uluslararası Frankfurt Ambiente Fuarı kapsamında yapılan törenle sahiplerini buldu.

Mercedes ve Lufthansa gibi dünya devleriyle aynı kategoride ödül kazanan Ahşap Ses Sistemi, Bitti Gitti’nin kurucusu mühendis ve tasarımcı Erbil Sivaslıoğlu tarafından geliştirildi.

Özenle seçilmiş huş ağacından yapılan akıllı telefon hoparlörü, telefonun sesini ortalama 25 desibel (standarda göre 4 kat) yükseltirken, doğal ahşap dokusu sayesinde şarkılara sıcak ve zengin bir ton katıyor.

Pil ya da güç kaynağı gerektirmeden çalışırken, özel tasarımlı haznesi sayesinde tüm cep telefon modelleriyle uyumlu.

Ses arttırıcı halkalarının göz alıcı bir turuncuyla boyandığı standart modeli dışında, her Ahşap Ses Sistemi kişiselleştirilebilir olma özelliğini taşıyor. Kurumsal şirketlerin sade halde aldıkları ses sistemleri, bu sayede çalışanları tarafından eğitimlerde ve etkinliklerde eşsiz eserlere dönüştürülebiliyorlar.

Aralarında dünyaca tanınan tipografi sanatçısı Erik Spiekermann’ın da bulunduğu 38 bağımsız tasarımcıdan oluşan juri, raporlarında Ahşap Ses Sistemi’nin “...Dayanıklı ve kompakt hoparlörün temiz, güncel ve yalın tasarımı ile huş ağacı gövdesi sayesinde tamamen sürdürülebilir bir ürün” olduğu vurgulandı.

Ödüllü ürünler fuar boyunca Messe Frankfurt’taki Galleria Nord’da 136 farklı ülkeden 134,600 ziyaretçiye sergilendi.

Bitti Gitti hakkında :

Bitti Gitti 2013 yılında İstanbul’da Erbil Sivaslıoğlu tarafından kuruldu. 5000’in üzerinde kişinin katıldığı atölyelerde serigrafi, iğne deliği kameralarla fotoğraf çekimi, ahşapla çalışmak, defter yapımı, kaligrafi ve mavi baskı gibi teknikler aktarıldı.

Elleriyle üretmeye hevesli insan sayısı arttıkça, talebi karşılayabilmek için Bitti Gitti atölyelerinde aktardıklarını ürünler olarak sunmaya başladı. Bu sayede bir Bitti Gitti ürünü ve sanal eğitim platformuyla istenilen yerde yeni teknikler öğrenmek ve uygulamak mümkün hale geldi.

Unilever, Garanti Bankası, Google gibi sektöründe lider markalarla yapılan iş ortaklıkları, bu tekniklerin kurumsal hayatta başarıyla kullanılmasına yol açtı.

En yeni ürünü, ofis içine konumlandırılan Bitti Gitti Kişiselleştirme Ünitesi’yle ekiplerin ve bireylerin iş yerlerinde sürdürülebilir olarak ellerini kirleterek zihinlerini temizlemelerini sağlıyor.

Bitti Gitti - German Design Award 2018 winner - Alman Tasarım Ödülü 2018'i kazandı

Ahşap Ses Sistemi Bitti Gitti sayfası : https://www.bittigitti.com.tr/ses-sistemi

Ahşap Ses Sistemi German Design Award 2018 sayfası : www.german-design-award.com/die-gewinner/galerie/detail/17800-wooden-sound-system.html

German Design Award 2018 juri üyeleri : http://www.german-design-award.com/teilnehmen.html#jury-c472

İlgili Ürünler

Dİğer Haberler