Ahşap Serigrafi Kiti 2019 Big See Ürün Tasarım Ödülü'nü kazandı!

Bitti Gitti Ahşap Serigrafi Kiti'ne Kuzey Avrupa'dan Big See Award

Daha falzası
Ahşap Çiçek Dürbünü

Hayata keyif katan ürünler tasarlayan Bitti Gitti, el yapımı Ahşap Serigrafi Kiti ile Big See Ürün tasarım ödülünü kazandı. Slovenya merkezli Big See ödülleri, Zmago Novak ve Marianna Tyutyunnyk'un da küratörler arasında bulunduğu ürün tasarım yarışması 22 ülkeden, 2300 ürün arasından seçildi.

Ahşap Serigrafi Kiti, Bitti Gitti’nin kurucusu mühendis ve tasarımcı Erbil Sivaslıoğlu tarafından geliştirildi.
Alışılmış çerçevelerin aksine yekpare yapısı ve raglesindeki %92 azaltılmış plastik kullanımı ile Serigrafi Kiti en doğal baskı deneyimini sunuyor.

Pil ya da güç kaynağı gerektirmeden çalışırken, aynı kalıbı dilediğiniz renk boya ile kullanıp pek çok yüzeye baskı yapılmasını mümkün kılıyor.

Kartvizit, davetiye ve tişört baskıları gibi pek çok alanda aktif olarak kullanılan serigrafi baskıyı Bitti Gitti ev ve ofislerde yapıma uygun hale getirmek için Serigrafi Kiti’ni geliştirdi. A4 sayfa boyutunda bez çanta içerisinde ihtiyacınız olan tüm ekipmanlar ve doğal kumaş boyası ile ister ekipçe, ister bireysel olarak onlarca baskıyı dakikalar içinde keyifle üretiliyor.

Bitti Gitti geliştirdiği Serigrafi Kiti ile pek çok sektöründe lider firma ile çalışanlarına özgün deneyimler yaşattı. Airbnb ile yeni logolarının tişörte basılması, Unilever ile şirket değerlerinin görselleştirilmesi, H&M ile festivallerde çanta ve peştemal baskıları gibi pek çok etkinlik ile 5000’den fazla kişinin serigrafi tekniği ile keyifli üretimler yaptı.

Bitti Gitti hakkında

Bitti Gitti 2013 yılında İstanbul’da Erbil Sivaslıoğlu tarafından kuruldu. 10.000’in üzerinde kişinin katıldığı atölyelerde serigrafi, iğne deliği kameralarla fotoğraf çekimi, ahşapla çalışmak, defter yapımı, kaligrafi ve mavi baskı gibi teknikler aktarıldı.

Elleriyle üretmeye hevesli insan sayısı arttıkça, talebi karşılayabilmek için Bitti Gitti atölyelerinde aktardıklarını ürünler olarak sunmaya başladı. Bu sayede bir Bitti Gitti ürünü ve sanal eğitim platformuyla istenilen yerde yeni teknikler öğrenmek ve uygulamak mümkün hale geldi.

Unilever, Garanti Bankası, Google gibi sektöründe lider markalarla yapılan iş ortaklıkları, bu tekniklerin kurumsal hayatta başarıyla kullanılmasına yol açtı.

En yeni ürünü, ofis içine konumlandırılan Bitti Gitti Kişiselleştirme Ünitesiyle ekiplerin ve bireylerin iş yerlerinde sürdürülebilir olarak ellerini kirleterek zihinlerini temizlemelerini sağlıyor.

Serigrafi Baskı Tekniği
Serigrafi Baskı Tekniği

Serigrafi Baskı nedir?

Kalıcı hale getirmek istediğiniz tasarım çok ince boşlukları olan ipek üzerine pozlanır. Ahşap çerçeveye gerilir ve kullanıma hazır hale gelir. Dilediğiniz renk su bazlı kumaş boyasını ipek üzerine sürüp, ragle yardımıyla üzerinden bastırarak geçtiğinizde tasarımınız alttaki yüzeye kalıcı bir şekilde geçiyor.

Aynı çerçeve ile yüzlerce baskıyı keyifli bir şekilde uygulayabiliyorsunuz. 2000''i aşkın senedir en doğal baskı tekniği olan serigrafiyi Bitti Gitti ile hemen gündelik hayatının bir parçası haline getirebilirsiniz.

İlgili Bağlantılar

Ahşap Serigrafi Kiti Bitti Gitti sayfası
https://www.bittigitti.com.tr/yeni-serigrafi-serisi

Ahşap Serigrafi Kiti Big See Award 2019 sayfası

http://bigsee.eu/the-wooden-screen-printer-by-erbil-sivaslioglu-bitti-gitti-design-studio-from-turkey/

İlgili Ürünler

Dİğer Haberler