Serigrafi ile QR kodlu baskılar

Kutu ve Çantalar üzerine QR kodlar ile yönlendirmeler yapabilirsiniz.

Devamı
Ahşap Çiçek Dürbünü
Gece Modu

Serigrafi baskı kurumsal kimliğinizi yansıtan baskılar için oldukça verimli bir teknik. Kutu, bez çanta, kraft kağıt gibi pek çok farklı yüzeye aynı tasarımı tek bir serigrafi çerçevesi ile kalıcı şekilde baskılamak mümkün.

Tek renkli ve pek çok farklı uygulaması olması açısından kare kodlar (QR kod) da pratik bir şekilde küçük bir yüzeyden istediğiniz bir sayfaya yönlendirme ile büyük verimlilik sağlayabilirsiniz.

QR Kod nasıl oluşturulur?

Kare kodumuzu oluşturmak için pek çok ücretsiz internet sitesi mevcut. Bunlardan bizim tercihimiz, oluşturduğumuz kodu vektörel formatta indirebilme imkanı sunmasıyla QRDBY sitesi. Siz de paylaşmak istediğiniz bağlantı adresini bu sayfaya girerek, hiçbir hesap oluşturmadan ve ek bilgi girmeden vektörel (.svg) formatında indirebilirsiniz.

QR kodun yönlendirileceği adresi yazıp, ENTER tuşuna basıyoruz

Baskıya uygun seçenek

Aşağıda girdiğimiz adrese özel oluşturulan kodu görüyoruz. Onun altında detay seçenekleri bulunmakta. En soldaki seçenek oluşturulan kodun %30'u deforme olsa bile çalışacağını belirtiyor.

Serigrafi baskıda aynı kalıp ile farklı yüzeylere yüzlerce baskı yaparken çerçevede belirli bölgeler tıkanmaya başlayabilir. Normal bir metin olduğunda en ufak bir nokta eksikliği tasarımı etkilerken, kare kodlarda %30 a varan tasarımda kayıp yaşanması durumda bile etkili sonuç alınabilmektedir.

Level H seçimini yapıp Download QR Code tuşu ile vektörel formatta kare kodumuzu indirebiliriz

En hızlı yöntem

Hemen baskı sürecine başlamak için Mini Serigrafi Kiti birebir. Sipariş notunuza yönlendirmek istediğiniz adresi yazmanız yeterli.

Baskıya hazır seçtiğiniz ölçüde kare kodlu çerçeveniz ve seçtiğiniz ana renk boya ve ragle ile birlikte teslim ediliyor.

A4 Mini Serigrafi Kiti ile QR baskılar

A4 Mini Serigrafi Kiti ile tek bir kare kod tasarımı ile kutu ve çantalara yüzlerce baskılar yapabilirsiniz.

A3 Mini Serigrafi Kiti ile tek çerçeve ile farklı boyutlarda baskılar

A3 Mini Serigrafi Kiti ile tek çerçeve üzerinde farklı boyutlarda aynı kare kodu konumlandırmak oldukça verimli bir yöntem. Hem farklı boyutta kutulara, hem de aynı tasarımı tişört ve kraft kağıt gibi desen oluşturabilecek ölçeklerde baskılayabilirsiniz.

Evde Serigrafi Kalıbı hazırlığı

Eğer boş serigrafi çerçevesi, ışığa duyarlı emülsiyonu ve kumaş boyanız varsa kendi kalıbınızı oluşturabilirsiniz.

İndirdiğiniz dosyayı sadece siyah mürekkep kullanarak asetat veya aydınger kağıdı gibi geçirgen bir kağıt üzerine dilediğiniz boyutta kare kod dosyasınının çıktısını alabilirsiniz.

Pozlama Ünitesi ile QR kod serigrafi kalıbı oluşturulması

Pozlama Ünitesi ile tek bir serigrafi çerçevesine pek çok tasarım pozlayabilirsiniz. Hem istediğiniz ölçüde tek bir kare kodu ortalayıp pozlamak, ardından farklı boyutlarda birkaç kare kodu tekrar aynı çerçeve pozlayıp pek çok farklı boyutlarda dilediğiniz yüzeye baskılar yapabilirsiniz.

Tek çerçeve ile farklı boyutlarda baskılar

QR Kodun Avantajları

İlk çıktığında büyük ilgi görüp, sonrasında ek uygulamalar gerektirdiğinden kullanımı azalan kare kodlar, artık hemen hemen tüm akıllı telefonlarda yüklü olarak geliyor. Sadece fotoğraf çeker gibi kameranızı doğrulttuğunuzda hiçbir ek uygulama gerektirmeden ilgili bağlantı ekranda beliriyor.

  • İnternet sitenize yönlendirme
  • Kanalınıza abone olma sayfa bağlantısı
  • Instagram ve Twitter hesaplarınız
  • Telefon numarası

ve daha pek çok farklı yönlendirme ile kısıtlı alanda yazı ve desen ile aktaramayacağınız bilgilere en güncel yöntem ile yönlendirme yapabilirsiniz.

QR Kodları ile tasarım çalışmaları

Kare kodları yönlendirdiğiniz bağlantı ve konumlandırdığınız obje ile oldukça gizemli kılabilirsiniz. A3 serigrafi çerçeveleri ile tişörtlere büyük baskılar ile oldukça ilgi çekici eserler üretilebilir. Hem müşterilerinize özel bağlantıları tasarım haline getirmek, hem de kurumsal kimliğinizi çok daha katmanlı bir şekilde sunmak için büyük QR baskıları birebir.

%30 deforme olma uyumluluğunda oluşturduğumuz vektörel kodları Adobe Illustrator gibi vektörel bazlı uygulamalar ile düzenleyebiliriz. Kenar yuvarlaması veya bazı kareleri silerek markanızın ikonunu oluşturmak gibi denemeleri gerçekleştirebilir, telefonunuzu bilgisayar ekranına tutarak test edebilirsiniz.

Serigrafi ile QR kodlu baskılar

Örnek fotoğraflar

No items found.

İlgili Örnek Dosya Var

Açıklama dosyasıyla birlikte aşağıdaki bağlantıdan ilgili .zip uzantılı dosyayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

.Zip dosyasını İndir

İlgili Serigrafi Ekipmanları

Diğer Bölümler