Evde Karanlık Oda Kurulumu

İğne deliği fotoğrafçılığının bir güzel yanı da film yerine fotoğraf kağıdı ile çalışabiliyor olmak. Bu sayede kırmızı ışık altında rahatlıkla kağıt değişimi ve banyo sürecini gerçekleştirebiliyoruz.

Karanlık oda için tamamen ışık almayan bir ortam oluşturmamız gerekiyor. Bu kalın bir yorgan örttüğümüz masanın altı da olabilir, kapısının etrafını iyice perde ile kapladığımız banyo veya depo da. Elektrik bağlantısının olması ve suya rahat erişim avantajıyla banyo burada ilk sırayı alıyor. Ama yine de tüm bu ekipmanlarınızı bir kutu içerisine koyarak, ve kutunun üzerine kalın bir örtü örterek her yerde banyo işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Evde karanlık oda kurmak için gerekli olan tüm ekipmanlara Ahşap Kamera Kiti, Teneke Kamera Kiti veya kendi yaptığın kameralarla kullanmak için Geliştirici Kit ile sahip olabilirsin.

Ek olarak banyosunu tamamladığınız fotoğrafların kıvrılmadan kurumalarını sağlamak için birkaç mandal ve ip yardımıyla kendinize ufak bir kuruma ünitesi yapabilirsiniz.

Karanlık oda ekipmanlarınızı her kullanımdan sonra temizleyerek kutusunda saklayabilir ve banyoyu hiç kullanılmamış gibi bırakabilirsiniz.

Karanlık oda oluşturmadaki en zorlu adım olan ışık geçirmez ortam oluşturmayı atlamak için akşamları fotoğraf banyosu ve yeni fotoğraf kağıdını kameraya yerleştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Özellikle UV değeri yüksek bir ışık ile iç mekanda fotoğraf çekimi yapıyorsanız kırmızı ışığınızı da prize takarak UV lambanız çalışmıyorken banyo ve fotoğraf kağıdı değişimini gerçekleştirip tekrar uv lambanızı açarak yeni pozlamalar yapabilirsiniz.

Fotoğraf Banyo Kiti

Fotoğraf Kağıdı, Geliştirici ve Durdurucu kimyasallar ve karanlık oda ışıklarıyla.

Ürünü İncele
Evde Karanlık Oda Kurulumu

Bitti Gitti Mesaj Kutusu

Teşekkürler! Mesajınız başarıyla iletildi. En yakın zamanda bir Bitti Gitti'li size dönüş yapıyor olucak.
Oops! Something went wrong while submitting the form
Diğer Bölümler

Evde Karanlık Oda Kurulumu

Işık almayan her odayı karanlık odaya çevirmek için gerekli ekipmanlar

Bitti Gitti'den başka seçkiler

WhatsApp iletişim hattı

Keyifli TasarımlarSerüvenlerEvde ÜretimKurumsal Çözümlerİletişim