İç Mekanlarda Fotoğraf Çekimi

Güneşli bir havadaysanız perdeleri açmak ve ışığın içeriyi doldurmasını sağlamak harika bir başlangıç olur. Fotoğrafınızdaki ana objeyi yansıtıcı bir yüzey ile ek olarak da aydınlatabilirsiniz. Bunun için alüminyum folyo, beyaz kağıt veya herhangi parlak ve düz bir yüzey kullanabilirsiniz.

Akşam fotoğrafları için ne kadar UV değeri yüksek ışığımız varsa pozlama süresi o kadar kısalacaktır. Ancak her evde böyle ışıklar bulunmayabilir, bunun için uzun süreli pozlamalar için değişik yollar deneyebilirsin. Örneğin uzun süre pozluyorken sahnenden bazı objeleri belirli zaman aralıklarıyla çıkartıyor olmak. Bu sayede bazı objeler net gözüküyorken, çekimin ortasında kaldırdıkların daha silik gözükecektir.

Objelere yaklaştıkça yansıttıkları ışınların daha fazlasını kamerana odaklayabilirsin. Loş ortamlarda daha açık renkli ve yansıtıcı yüzeyler ile kompozisyonlar oluşturabilirsin.

Uzun süreli pozlamalar için masa, sandalye, kitaplık gibi düz yüzeyler kullanabileceğin gibi duvar bandı ile kameranı dilediğin yere yapıştırarak da benzersiz açılar yakalayabilirsin.

Bitti Gitti Mesaj Kutusu

Teşekkürler! Mesajınız başarıyla iletildi. En yakın zamanda bir Bitti Gitti'li size dönüş yapıyor olucak.
Oops! Something went wrong while submitting the form
Diğer Bölümler

İç Mekanlarda Fotoğraf Çekimi

Güneş ışığının daha az olduğu iç mekanlarda iğne deliği kameralar ile en iyi sonuçlar almak için tavsiyeler

Bitti Gitti'den başka seçkiler

WhatsApp iletişim hattı

Keyifli TasarımlarSerüvenlerEvde ÜretimKurumsal Çözümlerİletişim