Platform
/
Fotoğraf ve Karanlık Oda Rehberi
/
Fotoğraf Kağıdı Banyosu

Fotoğraf Kağıdı Banyosu

Pozladığımız fotoğraf kağıdında kalıcı desenler oluşturmak için gerekli adımlar

Devamı
Ahşap Çiçek Dürbünü

Kameramızla birlikte kırmızı odamıza (karanlık oda) giriyor ve bu sefer Ahşap Kamera Kit’imizle gelen kaplara 1 numaralı kimyasal + 9 birim su 2. Kaba da 1 birim 2 numaralı kimyasal + 9 birim su karıştırıyoruz. 1 numaralı kabımız Geliştirici, 2 numaralı kabımız ise Sabitleyici. Ortada su ile durulayabileceğimiz bir musluk olması harika. Eğer akan bir su olmayan ortamda banyo işlemi yapmak istiyorsak 2 adet kap içerisine su koymak kimyasalları durulamak ve birbirlerine karışmalarını engellemek için yeterli olacaktır.

Kameramızdan çıkarttığımız fotoğraf kağıdını 1 numaralı karışımımıza daldırıyor ve düzenli olarak sallamaya başlıyoruz. 10-20 sn içerisinde ışık gören yerlerin siyaha dönüştüğünü, yeteri kadar pozlanmayan bölümlerin beyaz kaldığını gözlemleyeceksiniz.

Bu fotoğrafımızın negatifi. Şimdi kısa bir süre suya tutuyor ve 2 numaralı kimyasal karışımımıza daldırıyoruz. Bu banyomuzun adı da Sabitleyici. Bu sayede oluşan fotoğrafımızı güvenle gün ışığına çıkartabileceğiz. 1 dakika kadar da 2 numaralı banyoda sallandırdıktan sonra tekrar su ile duruluyor ve kuruması için asıyoruz. İşte ilk iğne deliği fotoğrafımızı bastık!

Bitti Gitti Platform
Fotoğraf ve Karanlık Oda Rehberi

Işık ile desenler oluşturmanın keyfine varmak için kamera yapımından, fotoğrafların banyo edilmesine kadar tüm süreçler

whatsapp iletişim hattı

WhatsApp iletişim hattı

Bitti GittiDükkanEvde ÜretimKurumsal Çözümlerİletişim