Bitti Gitti Logo nav

Mavi Baskı Serüveni

5+ Konu

Güneş ile mavi beyaz eserler oluşturmak için harikulade bir teknik.
Satın Al

Güneş ışığıyla mavileşen harika bir karışım! İster kağıda, ister kumaşa uygulayıp eşi benzeri görülmemiş Mavi/Beyaz eserler oluşturabilirsiniz. 1800'lü yıllarda ilk olarak mimar ve mühendislerin büyük planlarını kopyalamak için geliştirildi. Günümüze kadar pek çok sanatçı tarafından da benzersiz eserler için kullanılan bir teknik.

Mavi Baskı Serüveni sayesinde hem kendi karışımlarını hazırlayabilir, hem de pek çok farklı uygulama tekniğini yakından inceleyerek harikulade eserler oluşturabilirsin.

Serüvene katılım ile yapacağınız tüm Bitti Gitti Mavi Baskı ürünlerinde %10 indirim için size özel kupon koduna sahip oluyorsunuz. Kuponunuz yeni kimyasallar, dokulu kağıtlar, sünger fırçalar ve güneş ile pozlama ünitelerini kapsamaktadır.

Program İçeriği

Adım adım .gif'ler, 3 boyutlu görselleştirmeler ve videolu anlatımlardan oluşan, her konuyu en iyi şekilde aktarmak için özenle tasarlanmış bir eğitim serisi sizi bekliyor.

1- Kimyasal Karışımın hazırlanması

Bitti Gitti Mavi Baskı Kiti'ne ek olarak kendi karışımlarınızı oluşturmanız için gerekli tüm kimya bilgisi, detaylı açıklamalarıyla birlikte bu konuda. Karışım oranlarını değiştirerek farklı sonuçlar veya farklı organik malzemeler kullanarak eserlerinize farklı renklerde tonlamalar için tavsiyeler

2- Objeler ile Baskılar

Mavi Baskı'nın ilk günlerde kullanıldığı gibi birebir objelerin gölgeleri ile baskılar almak için tavsiyeler, en doğru pozlama süreleri ve benzersiz sonuçlar için gündelik eşya önerileri. Bitki yaprakları, içi su dolu cam kavanozlar ve aklınıza gelebilecek daha pek çok obje ile harikulade eserler oluşturmak için öneriler.

3- Fotoğraf Baskıları

Daha önceden çekmiş olduğunuz bir fotoğrafın bilgisayar ortamında Mavi Baskı için hazırlanması. Serigrafi baskının aksine Mavi Baskı tekniği ile yarım ton tekniği uygulamanıza gerek kalmadan, fotoğrafları en beyazdan en koyu maviye kadar tüm tonlarıyla basabilmeniz için yapmanız gereken tüm adımlar videolu ekran görüntü kayıtlarıyla.

4- Örnek Çalışma Şablonu

Tasarımınızı Mavi Baskı tekniğiyle basmadan önce kağıt üzerinde nasıl gözükeceğini canlandırmanız için hazırlamış olduğumuz Photoshop dökümanı sayesinde rahatlıkla bilgisayar ortamında sonuçlarınızın nasıl çıkacağını test edebilirsiniz. Dilerseniz bu tekniği başkaları için yapacağınız kartvizit, davetiye, fotoğraf baskı gibi uygulamalar öncesinde de kullanabilir ve hızlıca fikirlerini alabilirsiniz.

5- Davetiye ve Kartvizit Hazırlığı

Mavi Baskı hem fotoğraf, hem de çok net yazılar oluşumunda harika sonuçlar veriyor. Bu özelliği sayesinde broşür, davetiye veya kartvizit gibi netliğe önem verdiğiniz pek çok alanda benzersiz bir deneyim sunmanıza olanak sağlıyor. Bilgisayar ortamında gerekli tüm adımların videolu ve ekran kayıtlı bir şekilde anlatıldığı bu konu ile çok kısa sürede dilediğiniz gibi kartlar tasarlayabilirsiniz.

Mavi Baskılı Kartlar

Bitti Gitti Keyifler Atölyesi

Hayatına keyif katacak alışkanlıklar çok önemli. Ellerini kullanarak üretim yapmaktan, sevdiklerine hediyeler oluşturmaya, kafa dağıtmaktan, ilham dolmaya kadar pek çok yönden fayda edinebilirsin.

Başlangıçta ihtiyacın olan tüm heves, enerji, bilgi ve ekipmanı sağlayan
Bitti Gitti var!

Eller kirlenir, zihin temizlenir!

Serüven Kapsamı:

5+ Konu

1 Kişilik erişim:

49 TL

Satın Al

Serigrafi Şöleni Mezunları

El yapımı hediye gibisi yokmuş
Müdürüme doğum günü süprizi!
İş Arkadaşıma Sürpriz Yaptım
Arkadaşlarımla Mavi Baskı Keyfi
Stajın ilk günü mavi baskıyla kartvizitlerimi yaptım!
Fil Books'ta Mavi Baskı
Fırçalı Portrem
First run of Blue Prints
Ho Lal La! Mesajın başarıyla iletildi, 1 saat içerisinde keyifli bir cevap alıyor olucaksın.
Oops! Something went wrong while submitting the form

Başka Serüvenler

Bitti Gitti'yi Deneyimleyen Markalar

Hangi serüvenden başlamak istersin?

Bitti Gitti'nin serüvenleriyle ilgileniyor olman harika! 3 yıldır 1000'den fazla insana aktardığımız deneyimleri sana özel hazırlanan içerik, atölye tarihleriyle derinlemesine bir yaklaşım.

Biraz kendinden bahsederek Serüven hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsin.

Daha Sonra
Çok teşekkürler! Bizim için düşüncelerin ve seni tanımak gerçekten çok önemli.

İlk alışverişinde hemen kullanabileceğin %15 indirim kodun #MerakEttimİndirimiHakEttim
Eyvah! sanki bir şeyler ters gitti. Tekrar deneyebilir misin?
X

Bitti Gitti Liyim 

Meselemiz keyifli alışkanlıklar yaratmak. Geleneksel tekniklere güncel dokunuşlarla fevkalade atölyeler Bitti Gitti'de daimi. Bitti Gitti Li ol, hayatına ve çeverene keyif kat.

  • Tüm Bitti Gitti Li'lerle iletişim
  • Bitti Gitti Liyim Kolyesi, Tişörtü ve Çantası
  • Tüm atölyelerin detaylı videoları
  • Tüm alışverişlerde %20 indirim!
  • Tüm atölyeler bedava!
    1 Yıllık üyelİk 250 tl