Güneş ile Baskılar

Güneş ile mavi beyaz eserler oluşturmak için harikulade bir teknik.

Kurumsal Eğitim Talep FormuEğitimin Kapsamı
Güneş ile Baskılar

Güneş ışığıyla mavileşen harika bir karışım! İster kağıda, ister kumaşa uygulayıp eşi benzeri görülmemiş Mavi/Beyaz eserler oluşturabilirsiniz. 1800'lü yıllarda ilk olarak mimar ve mühendislerin büyük planlarını kopyalamak için geliştirildi. Günümüze kadar pek çok sanatçı tarafından da benzersiz eserler için kullanılan Mavi Baskı Tekniğini yeni boyutlar kazandırarak bu eğitim programında kapsamlı bir şekilde inceliyoruz.

Eğitim Programı

Adım adım .gif'ler, 3 boyutlu görselleştirmeler ve videolu anlatımlardan oluşan, her konuyu ilham verici şekilde aktarmak için özenle tasarlanmış bir eğitim serisi sizi bekliyor.

1- Mavi Baskı Nasıl Çalışır?

İki farklı kimyasalın karışımı ile yeni bir bileşen elde edip, özelliğinin tamamen değiştiğiniz gözlemliyoruz. Hedeflediğimiz doğrultuda denemeler yaparak, rastlantısal olarak bulunması çok zor olan bir deneyimin buluş hikayesi ile eğitimimize başlıyoruz.

2- Kağıtların Kaplanması

Mavi baskı kimyasalını farklı yüzeylere uygulayabilir, o yüzeylerin güneş ile desenler oluşturmasını sağlayabiliriz. Bu konuda karışımı sünger ve fırça yardımıyla dokulu kağıt üzerine uygulama tekniklerini inceliyoruz. Evde bulabileceğiniz ekipmanlar ile dahi benzersiz eserler üretmek için uygulanabilir tavsiyeler ve örnek çalışmalar ile.

3- Gölge ile Baskılar

Güneş ışıkları oluşan eserlerdeki mavilik oranını belirliyor. Bu açıdan baktığımızda Güneş ışınlarını fırça darbeleri gibi düşünebiliriz. Nerelerin daha koyu, nerelerin daha açık olacağını fiziksel hareketlerimizle değil, seçtiğimiz objeler ve oluşturdukları gölgeler ile işliyoruz. Görsel eserler oluşturmada oldukça beklenmedik bir yaklaşım olan gölge ile baskılar bir kere deneyimlendikten sonra etrafınızdaki objelere ve doğaya bakış açınız yeni bir perspektif kazanabilir.

Eser yapımında kullanılan objeler bitki ve meyve gibi yarı geçirgen doğal ürünler olabileceği gibi, anahtar, parfüm şişesi, kalem gibi gündelik objeleriniz de olabilir. Bir ürünün fotoğrafı veya resmini asmak yerine, gölgesinden benzersiz eserler üretmek için harikulade bir teknik.

4- Fotoğraflardan Mavi Baskılı Eserler

Güneş ile eserler oluşturmayı bir üst seviyeye taşıdığımız bu eğitim konusunda bilgisayar ortamında herhangi bir fotoğraf veya yazının mavi baskıya hazır hale gelmesini inceliyoruz. Örnek dosyalar, bilgisayar ekran görüntüsü kayıtları ile adım adım açıklamalar ile uygulanabilir egzersizler ile dakikalar içerisinde fotoğraflarınıza yeni bir boyut kazandırabilirsiniz.

5- Örnek Çalışma Şablonu

Tasarımınızı Mavi Baskı tekniğiyle basmadan önce kağıt üzerinde nasıl gözükeceğini canlandırmanız için hazırlamış olduğumuz Photoshop dökümanı sayesinde rahatlıkla bilgisayar ortamında sonuçlarınızın nasıl çıkacağını test edebilirsiniz.

Dilerseniz bu tekniği projeleriniz için yapacağınız kartvizit, davetiye, fotoğraf baskı gibi uygulamalar öncesinde de kullanabilir ve hızlıca ekibinizin fikirlerini alabilirsiniz.

6- Davetiye ve Kartvizit Hazırlığı

Mavi Baskı hem fotoğraf, hem de çok net yazılar oluşumunda harika sonuçlar veriyor. Bu özelliği sayesinde broşür, davetiye veya kartvizit gibi netliğe önem verdiğiniz pek çok alanda benzersiz bir deneyim sunmanıza olanak sağlıyor. Bilgisayar ortamında gerekli tüm adımların videolu ve ekran kayıtlı bir şekilde anlatıldığı bu konu ile çok kısa sürede dilediğiniz gibi kartlar tasarlayabilirsiniz.

7- Gündelik Hayatta Kullanım Alanları

Eğitimin son bölümünde gündelik hayatımızda farklı kullanım alanlarını inceliyoruz. Manevi değeri yüksek hediyelerden, tek ortalı defterlere kadar pek çok farklı yaklaşım ile mavi beyaz eserlerinizin etkisini yükseltmeyi hedefleyen ilham verici örnekler.

Eğitimin Kazandırmayı Hedefledikleri

 • Doğa ile ilişkimizi güçlendirmek
 • Hedefler doğrultusunda keşif bakış açısı
 • İmgeler ile iletişim
 • Kilit müşteri yönetimi ve manevi değeri yüksek hediyeler
 • Proje ve ürün tanıtımları için özgün yaklaşımlar
 • Fotoğraflara yeni bir yaşam alanı kazandırılması
 • Sevdiklerine öğretilebilecek bir yeti kazanılması

Kimler İçin Tasarlandı?

 • Proje yöneticileri
 • Zihinsel tasarıma meraklı bireyler
 • Yeni yeti kazanmayı hedefleyenler
 • Gezmeyi ve paylaşmayı sevenler
 • Üretken zihinler

Öne Çıkan Avantajlar

Kendi Hızınızda öğrenin

Hem .gif'li 3 boyutlu görselleştirmeli, hem de birebir anlatımlı videolar ile tüm teknik bilgiler istediğiniz zaman referans almanız için hazır.

Ekipman Desteği

Mavi Baskı tekniğini deneyimlemeye karar verdiğinizde kimyasallar, sünger fırça ve dokulu kağıt gibi ilgili tüm ekipmanları katılımcılar %25 indirim ile temin edebiliyor.

Fotoğraf ile canlı destek

Tüm eğitim konularının altında fotoğraf ve yazılı olarak sorularınızı iletebiliyorusunuz. Yıllar içerisinde gelen sorularla güncellenen içeriklerimiz oldukça kapsamlı ve verimli olsa da aklınıza takılan en ufak adımda hızlı destek sunuyoruz.

İlham verici örnekler

Bitti Gitti Online Kurumsal Eğitimleri teknik bilgi ve ekipman alternatifleri paylaşılmasının yanı sıra gündelik hayatımıza uyarlanmış, harekete geçmeye hazır ilham verici örnekleri de barındırır. Bu sayede katılımcılar eğitime katıldıktan aylar sonrasında bile yeni fikirler ve üretimlere devam eder.

*Katılımcılara tüm Mavi Baskı Ekipmanları ürünlerinde %25 indirimden faydalanmaktadır.

No items found.

Referanslar

No items found.

Güneş ile Baskılar

Güneş ile mavi beyaz eserler oluşturmak için harikulade bir teknik.

Bu online eğitim serisine bireysel olarak katılabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıdan eğitim paketini satın aldığınızda, ilgili bağlantı otomatik olarak e-posta adresinize yönlendirilecektir.

Bireysel Katılım

Online Kurumsal Eğitim

Bu ve diğer tüm Online Eğitim Programlarını çalışanlarınızla paylaşmak için kurumunuza özel teklif alabilirsiniz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Bu Eğitimle İlgili Ürünler

Diğer Online Eğitimler

Verimli Not Tutma Teknikleri

Verimli Not Tutma Teknikleri

Hem zihinsel hem de pratik teknikler ile sizin için en verimli not tutma tekniğini keşfetmeniz için hazırlanmış harikulade bir eğitim.

Serigrafi ile Doğal Baskılar

Serigrafi ile Doğal Baskılar

Evinizde harikulade baskılar oluşturmak için en keyifli ve verimli teknik Serigrafi Baskı için en kapsamlı eğitim programı.

İğne Deliği Fotoğrafçılık

İğne Deliği Fotoğrafçılık

Karanlık oda kurulumundan, fotoğraf makinesi yapımına kadar tüm teknik bilgilerin ilham verici örnekler ve animasyonlu anlatımlarıyla benzersiz bir program.

Defter ile Yaşam

Defter ile Yaşam

Kendi defterlerimizi dikmek için gerekli adım adım animasyonlu anlatım ve onlarca ilham verici kullanım örnekleriyle harikulade bir program.

İz Bırakan Etkinlik ve Objeler

“Eller Kirlenir, Zihin Temizlenir” felsefesi ile 2013 yılından beri özgün obje tasarımları ve kurumsal etkinlik konseptleri ile sektöründe lider markaların gelişimlerine destek olmaya devam ediyor.

Her etkinlik ve üretilen obje ile kazandığımız deneyimleri ürünlerimizde geliştirme olarak uygulayarak daimi dönüşüme devam ediyoruz. Tutkumuzun meyvesi olarak kurumsal etkinliklerin dışında ürünlerimiz tasarım dünyasının önde gelen ödüllerini kazanıp, dünyanın pek çok noktasında seçkin tasarım mağazalarında satışa sunulmaktadır.

12.500+
Katılımcı
154+
Kurum
228+
Lokasyon
Bitti Gitti - Referanslar