Mavi Baskı Serüveni

Güneş ile mavi beyaz eserler oluşturmak için harikulade bir teknik.

Devamı
Mavi Baskı Serüveni

Güneş ışığıyla mavileşen harika bir karışım! İster kağıda, ister kumaşa uygulayıp eşi benzeri görülmemiş Mavi/Beyaz eserler oluşturabilirsiniz. 1800'lü yıllarda ilk olarak mimar ve mühendislerin büyük planlarını kopyalamak için geliştirildi. Günümüze kadar pek çok sanatçı tarafından da benzersiz eserler için kullanılan bir teknik.

Mavi Baskı Serüveni sayesinde hem kendi karışımlarını hazırlayabilir, hem de pek çok farklı uygulama tekniğini yakından inceleyerek harikulade eserler oluşturabilirsin.

Serüvene katılım ile yapacağınız tüm Bitti Gitti Mavi Baskı ürünlerinde %10 indirim için size özel kupon koduna sahip oluyorsunuz. Kuponunuz yeni kimyasallar, dokulu kağıtlar, sünger fırçalar ve güneş ile pozlama ünitelerini kapsamaktadır.

Program İçeriği

Adım adım .gif'ler, 3 boyutlu görselleştirmeler ve videolu anlatımlardan oluşan, her konuyu en iyi şekilde aktarmak için özenle tasarlanmış bir eğitim serisi sizi bekliyor.

1- Kimyasal Karışımın hazırlanması

Bitti Gitti Mavi Baskı Kiti'ne ek olarak kendi karışımlarınızı oluşturmanız için gerekli tüm kimya bilgisi, detaylı açıklamalarıyla birlikte bu konuda. Karışım oranlarını değiştirerek farklı sonuçlar veya farklı organik malzemeler kullanarak eserlerinize farklı renklerde tonlamalar için tavsiyeler

2- Objeler ile Baskılar

Mavi Baskı'nın ilk günlerde kullanıldığı gibi birebir objelerin gölgeleri ile baskılar almak için tavsiyeler, en doğru pozlama süreleri ve benzersiz sonuçlar için gündelik eşya önerileri. Bitki yaprakları, içi su dolu cam kavanozlar ve aklınıza gelebilecek daha pek çok obje ile harikulade eserler oluşturmak için öneriler.

3- Fotoğraf Baskıları

Daha önceden çekmiş olduğunuz bir fotoğrafın bilgisayar ortamında Mavi Baskı için hazırlanması. Serigrafi baskının aksine Mavi Baskı tekniği ile yarım ton tekniği uygulamanıza gerek kalmadan, fotoğrafları en beyazdan en koyu maviye kadar tüm tonlarıyla basabilmeniz için yapmanız gereken tüm adımlar videolu ekran görüntü kayıtlarıyla.

4- Örnek Çalışma Şablonu

Tasarımınızı Mavi Baskı tekniğiyle basmadan önce kağıt üzerinde nasıl gözükeceğini canlandırmanız için hazırlamış olduğumuz Photoshop dökümanı sayesinde rahatlıkla bilgisayar ortamında sonuçlarınızın nasıl çıkacağını test edebilirsiniz. Dilerseniz bu tekniği başkaları için yapacağınız kartvizit, davetiye, fotoğraf baskı gibi uygulamalar öncesinde de kullanabilir ve hızlıca fikirlerini alabilirsiniz.

5- Davetiye ve Kartvizit Hazırlığı

Mavi Baskı hem fotoğraf, hem de çok net yazılar oluşumunda harika sonuçlar veriyor. Bu özelliği sayesinde broşür, davetiye veya kartvizit gibi netliğe önem verdiğiniz pek çok alanda benzersiz bir deneyim sunmanıza olanak sağlıyor. Bilgisayar ortamında gerekli tüm adımların videolu ve ekran kayıtlı bir şekilde anlatıldığı bu konu ile çok kısa sürede dilediğiniz gibi kartlar tasarlayabilirsiniz.

Mavi Baskılı Kartlar

İlgili Ürünler

No items found.

İz Bırakan Etkinlik ve Objeler

“Eller Kirlenir, Zihin Temizlenir” felsefesi ile 2013 yılından beri özgün obje tasarımları ve kurumsal etkinlik konseptleri ile sektöründe lider markaların gelişimlerine destek olmaya devam ediyor.

Her etkinlik ve üretilen obje ile kazandığımız deneyimleri ürünlerimizde geliştirme olarak uygulayarak daimi dönüşüme devam ediyoruz. Tutkumuzun meyvesi olarak kurumsal etkinliklerin dışında ürünlerimiz tasarım dünyasının önde gelen ödüllerini kazanıp, dünyanın pek çok noktasında seçkin tasarım mağazalarında satışa sunulmaktadır.

12.500+
Katılımcı
154+
Kurum
228+
Lokasyon
Bitti Gitti - Referanslar