İğne Deliği Fotoğrafçılık

Karanlık oda kurulumundan, fotoğraf makinesi yapımına kadar tüm teknik bilgilerin ilham verici örnekler ve animasyonlu anlatımlarıyla benzersiz bir program.

Kurumsal Eğitim Talep FormuEğitimin Kapsamı
İğne Deliği Fotoğrafçılık

Işık ile zamanın ince işlenmesi ile oluşan fotoğraflar üzerine kapsamlı bir yolculuk. Bu eğitim modülünde fotoğraf makinesi yapımından, fotoğraf banyosuna ve farklı fotoğraf yaklaşımlarına benzersiz bir yolculuk yapıyoruz.

Eğitim Programı

1. İğne Deliği Kamera nasıl çalışır?

Işığın odaklanması ile net görüntü elde etmemizi sağlayan iğne deliği kameraların çalışma prensibini 3 boyutlu animasyonlar ile incelediğimiz giriş konusu.

2. Kendi kameramızı yapalım

Teorik bilgiyi uygulamaya koymak için evde bulabileceğimiz malzemelerle kendi kameramızı yapabiliriz. Fotoğraflı adım adım açıklamalar ve ilham verici örnekler ile kendi kameramızı yapmanın tüm incelikleri.

3. Kamera alternatifleri

Kameramızın ölçüleri ve şekli oluşan fotoğrafları doğrudan etkilemektedir. Dijital kameralardaki lens seçenekleri gibi, iğne deliği kameralarda kameramızın şeklini değiştirerek balık gözü etkili kameralar üretim tekniklerini görseller ile inceliyoruz.

4. Karanlık Oda Kurulumu

Fotoğraf makinemizi kullanmaya başlamadan önce fotoğraf banyo sürecini inceliyor ve evimizde pratik bir karanlık oda kurulumu için gerekli koşulları bu konuda değerlendiriyoruz. Uygulamaya başlamak istediğinizde tüm fotoğraf ekipmanlarını %25 indirim ile temin edebilirsiniz.

5. Fotoğraf Çekimi

Gün ışığı oranı, çekim yapılan ortam gibi değişkenlere göre en uygun pozlama süreleri için örnekli açıklamaların bulunduğu, en kısa sürede yıllar içinde kazanılabilecek doğru pozlama süresi tahminini dakikalar içerisinde içselleştirmenizi amaçlayan örnekli anlatımlarla derinlemesine bir inceleme.

6. Fotoğraf Banyosu

Çektiğimiz fotoğrafların banyo süreci, animasyonlu anlatımlarla. Sadece nasılını değil, nedenleriyle birlikte adım adım süreci incelememizle ileride farklı sonuçlar elde etmek istediğinizde nasıl değişiklikler yapabileceğinizin temelini oluşturan bir konu.

7. Pozitif ve Negatifler

Fotoğraf banyosunun devamı niteliğinde hem ellerimizle, hem de bilgisayar ortamında fotoğrafların negatiflerinden pozitiflerini almayı ve ileride aynı fotoğrafın kopyalarını basabilmek için negatiflerini arşivleme tekniklerini incelediğimiz bir modül.

8. Kamerasız Fotoğraf Teknikleri

Tüm temel kuralları öğrendikten sonra, bazı kuralları bozmaya başladığımız eğitim modülü. Kamera olmadan da ışık ve zaman kavramlarını birlikte kullanarak benzersiz eserler üretebiliriz. Fotoğrafçılığa tamamen farklı bir yaklaşım ile ufuk açıcı bir eğitim.

9. Gündelik Hayat Uygulamaları

Manevi değeri yüksek hediyelerden, unutmak istemediğiniz anları özgün kareler olarak saklamanızı sağlayan çözümlere kadar farklı yaklaşımlarla öğrendiğimiz teknikleri uygulama alternatifleriyle inceliyoruz.

Eğitimin Kazandırmayı Hedefledikleri

 • Fotoğrafa bakış açısını derinleştirmek
 • Temel prensipleri öğrendikten sonra, ufak değişikliklerle yeniliklere yelken açmak
 • Zaman ve ışık ilişkisi
 • Kilit müşteri yönetimi ve manevi değeri yüksek hediyelerİ
 • Proje ve ürün tanıtımları için özgün yaklaşımlar
 • Gündelik objelerden, fotoğraf makineleri üretimi
 • Sosyal sorumluluk projeleri için eğitici yaklaşımlar
 • Sevdiklerine öğretilebilecek bir yeti kazanılması

Kimler İçin Tasarlandı?

 • Yeni yeti kazanmak isteyen bireyler
 • İlgi alanlarını zenginleştirmek isteyenler
 • Enerji dolu kurumsal ekipler
 • Üretken zihinler

Öne Çıkan Avantajlar

Kendi Hızınızda öğrenin

Hem .gif'li 3 boyutlu görselleştirmeli, hem de birebir anlatımlı videolar ile tüm teknik bilgiler istediğiniz zaman referans almanız için hazır.

Ekipman Desteği

Kendi karanlık odanızı kurmak istediğinizde ihtiyacınız olabilecek tüm kimyasal ve fotoğraf ekipmanlarında %25 indirim desteği.

Fotoğraf ile canlı destek

Tüm eğitim konularının altında fotoğraf ve yazılı olarak sorularınızı iletebiliyorusunuz. Yıllar içerisinde gelen sorularla güncellenen içeriklerimiz oldukça kapsamlı ve verimli olsa da aklınıza takılan en ufak adımda hızlı destek sunuyoruz.

İlham verici örnekler

Bitti Gitti Online Kurumsal Eğitimleri teknik bilgi ve ekipman alternatifleri paylaşılmasının yanı sıra gündelik hayatımıza uyarlanmış, harekete geçmeye hazır ilham verici örnekleri de barındırır. Bu sayede katılımcılar eğitime katıldıktan aylar sonrasında bile yeni fikirler ve üretimlere devam eder.

*Katılımcılara tüm Fotoğraf Ekipmanları ürünlerinde %25 indirimden faydalanmaktadır.

No items found.

Referanslar

Lomo kameram ile zaten biraz analog fotoğrafçılık deneyimim vardı. Ancak kameramı da kendim yapabileceğimi bilmiyordum. Takip etmesi kolay, açıklayıcı ve evde bulabileceğim malzemelerle kamera yapımı konusunu çok faydalı buldum. Evdeki bir sürü boş teneke kutu artık potansiyel birer kameraya dönüştü =)

Fotoğrafçılıkla 20 yılın üzerinde tutku dolu bir ilişkim var. Yine de bu eğitimden çok güzel nüanslar edindim. Özellikle ışık ile iz bırakan eserler olarak betimlenmesini beğendim.

İğne Deliği Fotoğrafçılık

Karanlık oda kurulumundan, fotoğraf makinesi yapımına kadar tüm teknik bilgilerin ilham verici örnekler ve animasyonlu anlatımlarıyla benzersiz bir program.

Bu online eğitim serisine bireysel olarak katılabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıdan eğitim paketini satın aldığınızda, ilgili bağlantı otomatik olarak e-posta adresinize yönlendirilecektir.

Bireysel Katılım

Online Kurumsal Eğitim

Bu ve diğer tüm Online Eğitim Programlarını çalışanlarınızla paylaşmak için kurumunuza özel teklif alabilirsiniz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Bu Eğitimle İlgili Ürünler

Diğer Online Eğitimler

Verimli Not Tutma Teknikleri

Verimli Not Tutma Teknikleri

Hem zihinsel hem de pratik teknikler ile sizin için en verimli not tutma tekniğini keşfetmeniz için hazırlanmış harikulade bir eğitim.

Güneş ile Baskılar

Güneş ile Baskılar

Güneş ile mavi beyaz eserler oluşturmak için harikulade bir teknik.

Serigrafi ile Doğal Baskılar

Serigrafi ile Doğal Baskılar

Evinizde harikulade baskılar oluşturmak için en keyifli ve verimli teknik Serigrafi Baskı için en kapsamlı eğitim programı.

Defter ile Yaşam

Defter ile Yaşam

Kendi defterlerimizi dikmek için gerekli adım adım animasyonlu anlatım ve onlarca ilham verici kullanım örnekleriyle harikulade bir program.

İz Bırakan Etkinlik ve Objeler

“Eller Kirlenir, Zihin Temizlenir” felsefesi ile 2013 yılından beri özgün obje tasarımları ve kurumsal etkinlik konseptleri ile sektöründe lider markaların gelişimlerine destek olmaya devam ediyor.

Her etkinlik ve üretilen obje ile kazandığımız deneyimleri ürünlerimizde geliştirme olarak uygulayarak daimi dönüşüme devam ediyoruz. Tutkumuzun meyvesi olarak kurumsal etkinliklerin dışında ürünlerimiz tasarım dünyasının önde gelen ödüllerini kazanıp, dünyanın pek çok noktasında seçkin tasarım mağazalarında satışa sunulmaktadır.

12.500+
Katılımcı
154+
Kurum
228+
Lokasyon
Bitti Gitti - Referanslar