Verimli Not Tutma Teknikleri

Hem zihinsel hem de pratik teknikler ile sizin için en verimli not tutma tekniğini keşfetmeniz için hazırlanmış harikulade bir eğitim.

Kurumsal Eğitim Talep FormuEğitimin Kapsamı
Verimli Not Tutma Teknikleri

Katıldığınız eğitimlerden, odaklandığınız projelere ve hobilerinize kadar pek çok farklı alanda verimli not tutma teknikleri ile aynı sürede çok daha kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Online Eğitim Programı

1. El Yazısı Alternatifleri

Farkında olmasak da aynı bilgisayar ortamındaki font dosyaları gibi, bizim de farklı yazı tipi karakterlerimiz var. Tüm harfleri büyük, kelimeleri yapışık veya el yazısı gibi farklılıklarla nasıl notlarımızı daha etkili hale getirebileceğimizi incelediğimiz bir konu. Vurgulamak istediğiniz kısımları farklı yazı tiplerinde en etkili şekilde ifade etmeyi derinlemesine inceliyoruz.

2. Cornell Not Tutma Tekniği

Cornell not alma tekniği Cornell Üniversitesi öğrencilerinin verimliliğini arttırmak için Walter Pauk tarafından 1949'da geliştirilmiştir. Bu eğitimde kendi Cornell tekniğimizi uygulamak için şablon dosyası oluşturmaktan, hem dijital hem de kağıt kalem ile nasıl daha verimli notlar tutabileceğimizi inceliyoruz.

3. Tek Sayfalık Defterler

Boş bir A4 sayfasını katlarayark oluşturduğumuz mini defterler odaklı bir şekilde not tutmamızı ve sonrasında gözden geçirirken pek çok sayfayı rahatlıkla farklı sıralarda dizebilmemize imkan sağlıyor. Düşüncelerimizi akış halinde kağıtlara aktarıp, sonrasında sıralama alternatifleri geliştirmek için ilham verici bir teknik.

4. Pratik Çizim Teknikleri

Bir fotoğraf bin kelimeye değer sözünü çizimlerimizle gündelik hayatımıza uyarlayabiliriz. Bu eğitim konusunda pratik çizim teknikleri ile düşüncelerimizi kağıt üzerinde kısa sürede anlaşılır şekilde aktarmanın yollarını inceliyoruz. Kelimeler ve verilerin, sayfalar dolusu özetini saniyeler içinde aktarmak için pratik çizim teknikleri birebir.

5. Renk ve Şekillerin Kullanımı

Not tutmadan önce belirlediğimiz renk kodları ve temel şekiller, defter boyu çok daha etkili kategorizasyon yapmamızı sağlıyor. Bu eğitimde sadece 2 farklı kalem ile ne kadar kompleks not tutma teknikleri kullanabileceğimizi inceliyoruz. Bu eğitim süresince kendi geliştireceğiniz renk ve şekil kodları ile not tutmanızı bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

6. Notların Arşivlenmesi

Verimli not tutma tekniklerini uygulamaya başladıkça, hafta içerisinde çok daha fazla not tuttuğunuzu gözlemleyebilirsiniz. Belirli periyotlarda bu notları gözden geçirmek ve ileride tekrar referans olarak kullanabilmeniz için en verimli arşivleme tekniklerini bu eğitimde inceliyoruz.

Eğitimin Kazandırmayı Hedefledikleri

 • Aktif not tutma alışkanlığı kazanımı
 • Kısa sürede yoğun düşünceleri kağıda aktarımı
 • Kendi renk ve şekil dilinizin oluşturulması
 • Notların referans olarak saklanması
 • Özgür düşünce ile sistematik işlemenin birleşimi
 • Pratik üretimler ile farklı alternatiflerin değerlendirilmesini kolaylaştırmak
 • Hafıza ve farkındalığı gündelik yazı teknikleriyle güçlendirmek

Kimler İçin Tasarlandı?

 • Proje yöneticileri
 • Yoğun eğitim temposu olan çalışanlar
 • Yüksek öğrenim görenler
 • Kendini geliştirmeyi hedefleyen bireyler
 • Üretken zihinler

No items found.

Referanslar

İçeriğin sade ve uygulanabilir olmasını beğendim.

Hem yeni programlama dillerini öğrenirken, hem de kendi projelerimin planlamasını yaparken aslında öncesinde kendi kendime geliştirdiğimi sandığım birkaç tekniğin bu kadar sade ve uygulanabilir anlatıldığını görünce diğer tavsiyelere olan bakış açım da değişti. İlham verici bir eğitim olmuş

Verimli Not Tutma Teknikleri

Hem zihinsel hem de pratik teknikler ile sizin için en verimli not tutma tekniğini keşfetmeniz için hazırlanmış harikulade bir eğitim.

Bu online eğitim serisine bireysel olarak katılabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıdan eğitim paketini satın aldığınızda, ilgili bağlantı otomatik olarak e-posta adresinize yönlendirilecektir.

Bireysel Katılım

Online Kurumsal Eğitim

Bu ve diğer tüm Online Eğitim Programlarını çalışanlarınızla paylaşmak için kurumunuza özel teklif alabilirsiniz.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Bu Eğitimle İlgili Ürünler

Diğer Online Eğitimler

Güneş ile Baskılar

Güneş ile Baskılar

Güneş ile mavi beyaz eserler oluşturmak için harikulade bir teknik.

Serigrafi ile Doğal Baskılar

Serigrafi ile Doğal Baskılar

Evinizde harikulade baskılar oluşturmak için en keyifli ve verimli teknik Serigrafi Baskı için en kapsamlı eğitim programı.

İğne Deliği Fotoğrafçılık

İğne Deliği Fotoğrafçılık

Karanlık oda kurulumundan, fotoğraf makinesi yapımına kadar tüm teknik bilgilerin ilham verici örnekler ve animasyonlu anlatımlarıyla benzersiz bir program.

Defter ile Yaşam

Defter ile Yaşam

Kendi defterlerimizi dikmek için gerekli adım adım animasyonlu anlatım ve onlarca ilham verici kullanım örnekleriyle harikulade bir program.

İz Bırakan Etkinlik ve Objeler

“Eller Kirlenir, Zihin Temizlenir” felsefesi ile 2013 yılından beri özgün obje tasarımları ve kurumsal etkinlik konseptleri ile sektöründe lider markaların gelişimlerine destek olmaya devam ediyor.

Her etkinlik ve üretilen obje ile kazandığımız deneyimleri ürünlerimizde geliştirme olarak uygulayarak daimi dönüşüme devam ediyoruz. Tutkumuzun meyvesi olarak kurumsal etkinliklerin dışında ürünlerimiz tasarım dünyasının önde gelen ödüllerini kazanıp, dünyanın pek çok noktasında seçkin tasarım mağazalarında satışa sunulmaktadır.

12.500+
Katılımcı
154+
Kurum
228+
Lokasyon
Bitti Gitti - Referanslar