Kurumsal Çözümler
>
Vaka Çalışmaları
>
Insider'da El Yapımı Defterler

Insider'da El Yapımı Defterler

Geleneksel ve güçlü koptik dikişle, Insider logosunun serigrafiyle kapağa aktarıldığı, harikulade bir etkinlik.

Etkinliğe dair
Insider'da El Yapımı Defterler

Insider

Şirketlerin web sitelerine giren ziyaretçileri daha iyi tanıyıp hizmet edebilmelerini sağlayan yazılımlar üreten Insider, Türkiye'nin hızla büyüyen teknoloji şirketlerinden.

20

Katılımcı

120

Dk.

20

Eser

Insider, Türkiye’nin önde gelen teknoloji start-up’larından. 

Google, Uber, Airbnb gibi dünya çapındaki markalara erken evre yatırım yapan Sequoia Capital’ın ülkemizde desteklediği ilk girişim olarak küreselleşme yolunda hızla ilerliyor. 

Yapay zeka, öngörüsel analiz ve müşteri segmentasyonu gibi yeni şekillenen sektörlerde öncü olmayı hedefleyen Insider ekipleri, her gün sınırlarını zorladıkları yoğun bir çalışma temposu içindeler.

Verimlerini ve motivasyonlarını güçlü tutmaktan ise Yetenek Yönetimi birimi sorumlu. Eğlenceli olduğu kadar kişisel gelişime de katkıda bulunan, iş hayatında ve özel hayatlarında katılımcıları ileri taşıyacak etkinliklere önem veriyorlar.

“Kendi Defterimi Tasarlıyorum” atölyemiz Insider etkinlik programına dahil edildiğinde, hemen hazırlıklara başladık.

Hedefimiz, Insider’da elleriyle üretmeye hevesi olan her bireyin kendi defterini en kısa sürede ve sene içinde istediği zaman yapabilmesini sağlayan bir altyapı oluşturmaktı.

Atölye Öncesi Hazırlık : Insider Kurumsal Kimliğinde El Yapımı Defter Üretimi

Koptik dikişli defterler, günümüzün en dayanıklı ve sürdürülebilir defter modelleri arasında sayılıyorlar. Oysa kendi koptik dikişli defterini yapmak isteyen Insider’lıların, farklı tedarikçilerden gerekli ekipmanları edinmesi çok daha verimli değerlendirilecek zamanlarının kaybına sebep olur. 

Insider'lıların hazırlık aşamasını geçip doğrudan üretime başlayabilmeleri için, Bitti Gitti olarak atölye öncesi kuruma özelleştirme sürecini çok ciddiye alıyoruz. Hatta hazırlık aşaması, atölyenin kendisinden çok daha fazla zaman alıyor!


Ahşap kapaklar etkinlik öncesi serigrafi baskılanıyor ve delikleri delinmiş halde geliyor

Hafif ve dayanıklı kavaktan oluşan ahşap plakaları, lazerle şekillendirilip gittikçe hassaslaşan derecelerde zımparalar ile yumuşacık hale getirdik. Zımpara sonucunda, kapakların yüzeyleri düzleşti ve üzerlerine bir başka harika Bitti Gitti tekniği olan serigrafi baskı yapılmaya hazır hale geldiler.

Serigrafi baskı ile, üretim adedinden bağımsız olarak Insider logosunu kapaklara en kaliteli ve uygun maliyetli şekilde aktarabildik. Su bazlı doğal boyaların kullanılması ve baskının elle yapılması da, defterlerin üretimindeki karbon ayak izini neredeyse sıfıra indirdi.

Kapaklarda dikim deliklerinin yer aldığı kısımlar Insider’ın kurumsal kimliğinin rengi olan siyah ile boyandı. Son olarak su bazlı doğal vernik ile kapaklar suya, UV ışığa ve darbelere dayanıklı hale getirildi. 

Doğal ahşap kapakların, elle yapılan serigrafi baskı tekniğinin ve su bazlı doğal boyaların kullanılması; Insider tarihindeki en sürdürülebilir defterlerin üretilmesini sağladı.

Dünyanın farklı noktalarındaki defter malzemesi tedarikçilerimizden özenle seçtiğimiz mumlu ipler, jumbo dikim iğneleri, hafif gramajlı kağıt sayfalar, zımparalar ve Ahşap Yakma Ünite'leri ile beraber, tüm ekipmanlar atölye için özenle bir araya getirild. Son olarak sayfaların her biri elle yuvarlandı.

Oluşturulan Insider'a özel el yapımı defterler, kolayca elle dikilebilecek ve kişiselleştirilebilecek hale geldiler.

Yeni Nesil Kurumsal Atölye Deneyimi: Artırılmış Gerçeklik & Yaratıcılık Kit'leri

Bitti Gitti Akademi'ye erişim etkinlik sonrasında da devam ediyor.Herkes kendi temposunda koptik defter dikimini deneyimliyor


Katılımcıların etkinlik alanına geldiklerinde zaman kaybetmeden ahşap kapaklı fevkalade defterlerini yapabilmeleri için tüm malzemeler hazırdı.

2 saatlik atölye süresi içinde; ahşap yakma ile kapaklarını kişiselleştirme, koptik defter dikiminde uzmanlaşma ve kapaklara ikinci kat koruyucu vernik atma aşamalarını tamamlamak kalmıştı.

Tüm bu aşamaların enyüksek başarı oranıyla kalıcı olarak tamamlanabilmesi için, Bitti Gitti atölyelerinin vazgeçilmez bir parçası olan sanal eğitim platformumuz Bitti Gitti Akademi'yi devreye soktuk.

Ahşap yakma tekniğiyle kalıcı doğal desenler


Yeni bir tekniği ekip arkadaşlarınızla keşfetmenin benzersiz keyfi

Otorite konumunda bir eğitmenin bilgileri teke tek aktardığı geleneksel atölye sürecine kıyasla, Bitti Gitti Akademi adındaki sanal eğitim platformumuz yaratıcılığı teşvik eden esnek ve özgürlükçü bir etkinlik deneyimi sağlıyor. Projeksiyonla duvara yansıtılan ve mobilden de erişilmesi mümkün olan platform üzerinden, her katılımcı istediği aşamadan başlayarak üretim sürecini kendi belirliyor.

Insider gibi yeni teknolojileri hızla özümseyen çalışanlara sahip şirketler için, platform odaklı atölyeler büyük bir özgürlük sağlıyor.

Bu sayede etkinlik başladıktan hemen sonra bile, farklı alanlarda uzmanlaşanlar oluşuyor. Sonrasında tamamen organik bir şekilde görev dağılımı başlıyor; bir Insider'lı dikiş konusunda diğerlerine yardım ederken, başka bir Insider'lı ahşap yakmaya daha çok zaman ayırıp kaligrafi becerilerini başkalarının kapak tasarımında yardımcı olarak paylaşabiliyor.

Mobil eğitim platformu sayesinde dilediğiniz tempoda defterlerinizi dikebilirsiniz

Kendi yaptığınız deftere, dilediğiniz gibi desen ve kelimeler yakabilirsiniz.

El yapım tekniklerini aktarmada platform kullanımı, aynı zamanda atölye sonrasında tekrar defter yapmak isteyenlerin yararına işliyor.

Yeni bir atölyeye katılmak yerine, gerekli içeriklere kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Hatta öğrendiklerini keyifli bir alışkanlık haline getirip, kendileri de eğitmen olabiliyorlar!  

Insider'da İngilizce dersleri, kitap kulüpleri ve kodlama gibi çeşitli etkinliklerde iç eğitmenlerinin olduğunu duyduğumuzda, el yapımı üretim konusunda yeni uygulamalara fırsat doğduğu için özellikle sevindik.

Kazanılan becerilerin kurum içinde bilgili kişiler tarafından aktarılması, hem şirket kültürünü daha fazla güçlendiriyor hem de edinilen deneyimlerin daha kolay aktarılmasıyla yıllık etkinlik bütçesinin daha verimli kullanılmasını sağlıyor.


Farklı becerilerde uzmanlaşan Insider'lılar birbirlerine destek olurken

Eller Kirlenir, Zihin Temizlenir: El Yapımı Defterlerin Insider'a Katkıları

Ekiplerinin yoğunlukları içerisinde streslerini giderecek çözümler bulmaları ve yaratıcı becerilerini geliştirmeleri, hem verimlerinin artması hem de işten ayrılma oranlarının azalması için kritik önem taşıyor. 

Ellerle üretirken beynin tüm bölgeleri ortak bir amaç üzerine odaklandığında ve akış durumuna girildiğinde, yepyeni nöral bağlantılar kuruluyor. Bu bağlantılar stresi azaltıyor, yaratıcılık ve karar verme gibi karmaşık yetileri güçlendiriyor. 

2 saatlik atölye boyunca yaşanan deneyimler, yıllar boyunca katılımcıların daha etkili çalışmalarında yardımcı oluyor. Zihinsel becerilerin gelişimiyle birlikte, Insider markası de el yapımı defterlerin üretimiyle kaydadeğer şekilde güçlendi.

Şirket içinde ve dışında el yapımı defterlerini kullanan ekipler; Insider'da isteyenlerin kendi defterlerini tasarlayabilecekleri yaratıcı bir kültür olduğunu gösteren elçilere dönüştüler.

Siz de kendi defterlerinizi yapmanın keyfini deneyimlemek istiyorsanız, Defter Kiti edinerek rahatlıkla kendi defterinizi dikebilirsiniz. Böylece hem mobil eğitim platformunu, hem de özenle seçilen malzemeleri deneyimledikten sonra kendi kurumunuz için uygulamak isteyebilirsiniz.

Umuyoruz ki Insider'lıların yaptıkları harikulade tasarımlar size de ilham vermiştir ve ellerle üretimin keyfini birlikte nice insana aktarabiliriz.
Insider
No items found.
fter - Shakespearefter - Shakespearefter - Shakespearefter - Shakespeare

Teklİf İster MİsİnİZ?

Siz de bir sonraki kurumsal etkinliğinizin kalıcı el yapımı eserlerin üretimiyle geçmesini diliyorsanız, Bitti Gitti'den teklif almadan karar vermeyin.

Kurumunuza en uygun teklif için katılımcı sayısından ve etkinliğinizden bahseden mesajınızı bize gönderip,
1 iş günü içinde size özel teklifinizi inceleyebilirsiniz.

Teşekkürler! Mesajınız başarıyla iletildi. Size en yakın zamanda kurumsal iletişim uzmanımız Kerem Güneş geri dönüş yapacaktır.
Eyvah ! Formda bir eksiklik olabilir mi?

Önceki Etkinliklerden

Kurumsal Etkinlikler