Kurumsal Çözümler
>
Vaka Çalışmaları
>
Sahibinden.com'la Mavi Baskılı Defter

Sahibinden.com'la Mavi Baskılı Defter

Sahibinden.com'u yeni binalarında ziyaret edip fevkalade defterler yaptık!

Etkinliğe dair
Sahibinden.com'la Mavi Baskılı Defter

Sahibinden.com

Ayda 33 milyondan fazla tekil ziyaretçisiyle Türkiye'nin buluşma noktası.

18

Katılımcı

120

Dk.

24

Eser

Sahibinden.com Türkiye'nin en büyük internet sitelerinden biri. Ayda 30M'dan fazla tekil kullanıcı giriyor!

Biz de bireylerin yaşantısında doğrudan etkisi olan süper kurumlarla keyifli atölyeler düzeniyoruz. Keyifli çalışanların, keyifli deneyimler için en önemli unsur olduğuna inanıyoruz. Bizim gibi düşünen fevkalade insanlar sayesinde de pek çok kez haklı çıkmaya devam ediyoruz.

Sahibinden.com Kurumsal iletişim'den Elif'in davetiyle Ataşehir'deki ofislerinde ilk Bitti Gitti Keyifler Atölyesi'ni düzenledik.

Mavi Baskı Nedir ile başladık

Mavi baskı 19. yüzyılın sonlarına kadar mimarlar tarafından kullanıldı. Planları matbaayla basıp çoğaltmak pahalıydı, kimyasallar ve ışıkla fevkalade bir çözüm buldular.

Bitti Gitti'de meselemiz insanlara keyifli alışkanlıklar kazandırmak. Bunun için geleneksel tekniklere pratik dokunuşlarla gündelik hayatımıza keyifli bir şekilde katmak da büyük bir parçası. Biz de bu mavi baskı karışımını, Bitti Gitti oranlarıyla güvenle hazırlayıp atölyelerde ve evinizde kullanmaya hazır hale getiriyoruz. Bu sayede bir fırça ile özel karışımımızı sürdüğünüz; kağıt, ahşap veya kumaş gibi pek çok farklı yüzeye uygulayarak dilediğiniz görselin pozlamasını yapabiliyorsun.

Kartvizitlerden tutun, özel fotoğraflara, keyifli defterlere ve eşarplara kadar pek çok eser bu yöntemle hayata geçirilebiliyor!

Mavi Baskı Sahibinden.com
Hali hazırdaki mavi baskı örneklerine bakarak ekip nasıl fevkalade bir teknikle karşı karşıya olduklarını inceledi

 

Didem Atıcı sahibinden.com'un içerik yönetimi uzmanı, artık siteyle aklına gelenleri kendi yaptığı defterlere yazarak daha yaratıcı olabilecek.

Işık

Bitti Gitti'de ışığa bayılıyoruz. Serigrafide kullandığımız ipekleri onunla pozluyoruz, iğne deliği kameralarla anılarımızı onunla hatıralara dönüştürüyoruz, ve dünyada en kolay bulunan şeylerden biri. 

Atölyelerimiz Güneş'in kolay erişilebilir olmadığı mekan veya saatlerdeyse biz de hemen 300 watt'lık halojen lambamızı devreye sokuyoruz.

Güneş ile 3-5 dakikada pozlayabileceğiniz mavi baskılı tasarımınız bu sayede 30sn içerisinde tamamlanabiliyor!

Bitti Gitti'nin kurucusu Erbil, Sahibinden.com'un İş Destek Genel Müdür Yardımcısı Güntulu Peker Pamuk'a ışığı tanıtırken, (sağda) Bitti Gitti'yi keşfedip bu etkinliği düzenleyen Elif Hacıhaliloğlu

Defterler

Birçok sayfayı bir araya getirmenin sonsuz yolu var! Bitti Gitti'de biz de bunların en keyifli ve pratik olanlarını atölyelerimizde paylaşıyoruz.

7'den 77'ye herkesin kendi defterini yapabileceğini 30dk içerisinde tüm katılımcılara kendi defterlerini yaptırarak güzel bir alışkanlık hediye ediyoruz.

Ne yapacağımızı anladım, peki ya ben ne yapsam?

Sahibinden.com'un atölyeye katılan tüm çalışanları inanılmaz sosyal, yaratıcı ve keyifliydi. Bitti Gitti'nin muzurlarının enerjisiyle de birleşince herkesin aklına hızlıca nasıl bir defter istedikleri bir bir belirmeye başladı.

Sevdiceklerin fotoğraflarından, en sevdikleri objelere, kendi fotoğraflarının kolajlarından, tersli düzlü defterlere kadar onlarca fevkalade fikir çıktı ortaya.

Takımca yeni bir teknik öğrenmenin keyfi bir başka oluyor.

Yardımlaşma tabanlı üretim hattı

Süreç bir kere yaptıktan sonra herkes tarafından iyice anlaşılmıştı. Fotoğrafın tersini alıyoruz, asetata basıyoruz, kimyasalla boyanmış kağıdının üstüne koyup ışığa tutuyorsun. Sonrasında biraz su, biraz da oksijenli su. Mavi baskın hazır!

Takım ruhunu benimsemiş farklı farklı departmanlardan Sahibinden.com çalışanları burada da hemen özelliklerini ortaya koydular ve doğru pozlama süresi, yıkama ve kurutma alternatifleri üzerinde geliştirdikleri pratik çözümleri birbirleriyle heyecan duyarak paylaştılar.

Dikiş işleminde de yaratıcılığın sınırı yok! İşte örgü tipi tek ortalı defter.
Yaratıcı fikirlerden bir başkası da Mehmet Karataş'dan geliyor!
9 yaşında olan ve ilkokul 5'e giden Melisa sınıftaki arkadaşlarına da defter yapmayı öğretebilecek diye çok sevindi. Sahibinden.com'da Kalite Kontrol ve Risk Yönetimi Müdürü babası Hakan Adatepe için de defter yaptı.
‍Bir kerede yapamayanlar da oldu. Hatta Tuğçe tam üç kere denedi görüntü çıkmadı. Pes etmek yerine tekrar denedi, ve bu fevkalade defter çıktı ortaya.

Fevkalade Defterlerle Tamamlanan bir iş günü!

Yepyeni iki tekniği öğrenip, ömür boyu kendi defterlerini yapabileceğini bilmenin verdiği gururla ekip dağıldı. Kimisi Sahibinden.com'un şahane spor salonunda ter atmaya, kimisi de evinde yeni eserlerini sevdikleriyle paylaşmaya koştu. Aldığımız duyumlara göre defterler iş yerinde bolca gösterildi, mavi baskı tekniği anlatıldı, ekipler arası kaynaşma keyfe ve innovasyona yol açtı.

En yakın zamanda keyifli bir başka atölye konseptimizle Sahibinden.com'da görüşmek üzere!

Sahibinden.com
No items found.
fter - Shakespearefter - Shakespearefter - Shakespearefter - Shakespeare

Teklİf İster MİsİnİZ?

Siz de bir sonraki kurumsal etkinliğinizin kalıcı el yapımı eserlerin üretimiyle geçmesini diliyorsanız, Bitti Gitti'den teklif almadan karar vermeyin.

Kurumunuza en uygun teklif için katılımcı sayısından ve etkinliğinizden bahseden mesajınızı bize gönderip,
1 iş günü içinde size özel teklifinizi inceleyebilirsiniz.

Teşekkürler! Mesajınız başarıyla iletildi. Size en yakın zamanda kurumsal iletişim uzmanımız Kerem Güneş geri dönüş yapacaktır.
Eyvah ! Formda bir eksiklik olabilir mi?

Önceki Etkinliklerden

Kurumsal Etkinlikler